Goldman Sachs, Bitcoin konusunda kararını verdi

Wall Street’in sıcak parası hızla Bitcoin’e kayıyor. CME ve CBOE gibi dünyanın en büyük vadeli işlem borsaları, haftalar önce Bitcoin’de vadeli işlemleri başlatacaklarını açıklamışlardı. CME, tarih olarak 18 Aralık’ı, CBOE ise 10 Aralık’ı belirlemişti. CME ve CBOE’nin yanı sıra bir süredir Goldman Sachs yetkililerinin de Bitcoin üzerine kafa patlattığı biliniyordu. Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Hala Bitcoin hakkında düşünüyorum. Herhangi bir karar veremedim. Kağıt para, altının yerini aldığında da insanlar yine böyle kuşkuluydu.” ifadelerini kullanmıştı. Az...

Wall Street’in sıcak parası hızla Bitcoin’e kayıyor. CME ve CBOE gibi dünyanın en büyük vadeli işlem borsaları, haftalar önce Bitcoin’de vadeli işlemleri başlatacaklarını açıklamışlardı.

CME, tarih olarak 18 Aralık’ı, CBOE ise 10 Aralık’ı belirlemişti.

CME ve CBOE’nin yanı sıra bir süredir Goldman Sachs yetkililerinin de Bitcoin üzerine kafa patlattığı biliniyordu.

Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Hala Bitcoin hakkında düşünüyorum. Herhangi bir karar veremedim. Kağıt para, altının yerini aldığında da insanlar yine böyle kuşkuluydu.” ifadelerini kullanmıştı.

Az önce düşen bir habere göre Goldman Sachs, Bitcoin konusunda kararını vermiş görünüyor.

Bloomberg’in haberine göre, CME ve CBOE gibi borsaların Bitcoin vadeli işlemler ürünlerini başlatmalarıyla Goldman Sachs da bazı müşterilerinin bu ürünlere yatırım yapmasına imkan tanıyacak.

Bu neden önemli?

Goldman Sachs, dünyanın önde gelen yatırım bankalarından biri. Dünyanın en iyi finans uzmanlarını ve en zengin müşterileri cezbeder. Federal Reserve’de ve hükümet kadrolarında üst düzey görevlerde bulunmuş birçok ismin geçmişinde Goldman Sachs’ın izi bulunyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl