Goldman Sachs analisti New York’ta ölü bulundu

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs'ta çalışan John Castic adındaki bir analistin New York'ta ölü bulunduğu açıklandı. Cumartesi gününden bu yana kayıp olan Castic'in cesedinin bir nehirde bulunduğu belirtildi. Aynı bölgede haziran ayında da bir kişinin ölü bulunması soruşturmanın derinleştirilmesine yol açtı.

goldman-sachs

Cumartesi gününden bu yana kayıp olan Goldman Sachs analisti John Castic’in cansız bedeni New York’ta Newtown nehrinde bulundu. 27 yaşında olan ve bir senedir baş analist pozisyonunda bulunan Castic, son olarak bölgedeki bir konsere gitmişti.

Castic’in cep telefonu ve cüzdanının da üzerinde bulunduğu belirtilirken, otopsi çalışmaları da devam ediyor.

Haziranda bir ölüm daha…

Yaşanan olayla ilgili ilginç bir tesadüf de gün yüzüne çıktı. 11 Haziran günü aynı bölgede bir başka konsere giden Karl Clemente adındaki bir kişi de konser çıkışında kaybolmuş ve daha sonra cansız bedeni yine nehirde bulunmuştu. Polis iki ölüm arasında bir bağlantı olup olmadığını araştırıyor.

CEO David Solomon’dan mesaj

Goldman Sachs CEO’su David Solomon da konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Solomon yaptığı açıklamada, “Hepimiz bu trajik olaydan büyük üzüntü duyduk ve şoke olduk. John, varlık yönetim departmanımızla da yakından çalışan iyi bir analistti. Goldman Sachs ailesi olarak onun ailesine de başsağlığı diliyoruz” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl