Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs müşterilerinin %22’si Bitcoin’de 100 bin doları bekliyor

goldman-sachs

Dev yatırım bankası Goldman Sachs Bitcoin ve dijital varlıklar konusunda yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Ankete göre, yatırımcılar fiyatlar konusunda iyimser ve önemli bir katılımcı bölümü için Bitcoin’de hedef 100 bin dolar ve ötesi…

Müşterilerin yüzde 40’ının kripto para yatırımı var

Kendi içinde bir dijital varlık departmanı da bulunan New York merkezli firma, 280 müşterisiyle dijital varlıklar konusunda bir anket yürüttü. Şirketin Sermaye Piyasaları yöneticisi olan Max Milton’ın açıkladığı anket sonuçlarına göre, müşterilerin yüzde 40’ının kripto paralara yatırımı bulunuyor.

Yüzde 60’ı kripto paralarda ‘bullish’

Katılımcıların yüzde 60’lık bölümü ise önümüzdeki 1-2 senede ellerindeki dijital varlıkları artıracaklarını düşünüyorlar. Yüzde 20’lik bölüm ise önümüzdeki 12 ayda Bitcoin’in 100 bin doların üzerinde işlem göreceğini tahmin ediyor.

Goldman Sachs da bu hafta aldığı karar ile “Bitcoin trade masası” operasyonunu yeniden başlatma hamlesinde bulunmuştu. Bu hareketin BTC’nin yeniden 50 bin dolar seviyesine çıkmasıyla gelmesi de dikkat çekmişti. 2018’de de trade masası başlatan banka, vadeli işlemler ve teslim edilemeyen vadeli işlemleri ise bu masaya dahil etmemişti. Daha sonra ise bu operasyon birimi kapatılmıştı.

ABD medyasındaki haberlere göre ise bu masa tekrardan açılıyor. Başlangıçta doğrudan Bitcoin trade’ini içermeyecek olan bu masa varlığa dayalı türevleri içerecek. Şirket ayrıca Bitcoin için müşterilerine aklama hizmeti sunmak için de üçüncü taraf bir saklama sağlayıcısı ile nasıl çalışabileceğinin de araştırmasını yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl