“Alım fırsatı” diyen Goldman Sachs analistleri, Bitcoin’de fiyat hedeflerini açıkladı

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs analistleri, Bitcoin'in şu anda alım fırsatı sunduğunu düşünüyor ve kısa vadede 14,000 dolara bir yükseliş öngörüyor.

Goldman Sachs Menkul Kıymetler Bölümü analistlerine göre, Bitcoin fiyatı, özellikle uzun vadeli olarak düşünenler için şu anda önemli bir alım fırsatı sunuyor.

Goldman Sachs tarafından yatırımcılara gönderilen bir notta, Bitcoin’in bu yılın başlarından itibaren deneyimlenen yüzde 200’lük artışa benzer bir başka patlamanın eşiğinde olabileceği iddia ediliyor ve şöyle deniyor:

“12,916 – 13,971 dolar aralığından herhangi bir geri çekilme, fiyat 9,084 doların altına düşmedikçe bir alım fırsatı olarak görülmeli”

Goldman Sachs’ın ilgili notu, bu sabah Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu tarafından Twitter’da paylaşıldı. Notta, en büyük kripto para için kısa vadeli fiyat hedefinin 13,971 olduğu kaydediliyor. Bu gerçekleşirse, Bitcoin, 2019’un en yüksek seviyesini tekrar test etmiş olacak.

Goldman Sachs’ın bu analizi, CME Bitcoin vadeli işlemler piyasasına dayanıyor. Bu nedenle, hafta sonları piyasa kapandığından grafikte boşluklar görünüyor. Dolayısıyla tavsiye tamamen kurumsal yatırımcılara yönelik.

Geçtiğimiz sene Bitcoin, 10,000 dolara yakın seviyede seyrederken banka analistleri tarafından gerçekleştirilen bir başka analizde, Bitcoin’in 6000 doların altına gerileyebileceği uyarısı yapılmıştı. Takip eden haftalarda fiyat, 6000 doların altına düşmese de 6500 doları görmüştü.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl