Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs’ın eski başkan yardımcısından Bitcoin yorumu

Dijital para birimi piyasası şu anda 1000’in üzerinde dijital para birimiyle bu yıl adeta patlama yaşadı. İlk ve hacim bakımından en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, özellikle son aylarda JPMorgan CEO’su Jamie Dimon‘dan Wall Street’in diğer CEO’larının oldukça dikkatini çekti. Bitcoin’le ilgili Wall Street’ten son olarak Matthew Goetz konuştu. Goldman Sachs’ın eski başkan yardımcısı olan Goetz, Business Insider’a verdiği demeçte, Bitcoin’in ve altcoin’lerin diğerleri gibi birer teknoloji ürünü olduğunu, bu yarışta daha üstün bir teknoloji tarafından ekarte edilebileceklerini söyledi....

Dijital para birimi piyasası şu anda 1000’in üzerinde dijital para birimiyle bu yıl adeta patlama yaşadı.

İlk ve hacim bakımından en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, özellikle son aylarda JPMorgan CEO’su Jamie Dimon‘dan Wall Street’in diğer CEO’larının oldukça dikkatini çekti.

Bitcoin’le ilgili Wall Street’ten son olarak Matthew Goetz konuştu. Goldman Sachs’ın eski başkan yardımcısı olan Goetz, Business Insider’a verdiği demeçte, Bitcoin’in ve altcoin’lerin diğerleri gibi birer teknoloji ürünü olduğunu, bu yarışta daha üstün bir teknoloji tarafından ekarte edilebileceklerini söyledi.

 

‘Bitcoin’den daha iyisinin gelebilme ihtimali var’

Goetz, röportajında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin en sağlam ve en istikrarlı bir protokol. Güçlü bir geliştirici tabanı var ama sonuç olarak bir yazılımdan ibaret. Bitcoin’den daha iyi bir düzenin teknolojik olarak gelebilme ihtimali var.”

Goetz şöyle devam etti:

“Facebook gibi bir şey. Birisi biraz daha iyi özelliklere sahip yeni bir Facebook oluştursa, mesela yüzde 10 daha iyi bir şey olsun… Bu harika olur ancak öncekinin ağ etkileri güçlüdür. Elbette bu yeni şey orijinal Facebook’u öldürecek değil.”

Goetz, dijital para birimlerini 1990’lı yıllardaki internete benzetti ve “İnternetin ilk günlerinde yapılan yatırımlar gibi riskli.” dedi.

Yahoo ve Google örneği

Yahoo ve Google örneklerini veren Goetz, ilk olarak Yahoo’nun ortaya çıktığını ancak gelinen noktada Google’ın çok daha fazla büyüdüğünü ve Yahoo’yu geride bıraktığını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl