Goldman Sachs, Bitcoin vadeli işlemleri için Galaxy Digital ile ortaklık kurdu

ABD'nin ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, Mike Novogratz'ın Galaxy Digital şirketiyle birlikte Bitcoin vadeli işlemlerine başladı.

Dev yatırım bankası Goldman Sachs, serbest yatırım fonları ve kurumsal müşterilerden gelen yoğun talep sonrasında Bitcoin’e yatırım yapma hizmetini bir adım öteye taşıdı. Kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital ile yapılan anlaşma sonucu Bitcoin vadeli işlemleri de başladı.

Diğer bankalara müşterileri baskı yapacak

Galaxy Digital’in ikinci başkanı olan Damien Vanderwilt, geçtiğimiz ay, daha önce kapattığı kripto para departmanını yeniden açan Goldman Sachs’ın ilk kez bir dijital varlık firmasından yardım aldığını belirtirken, bu hamlenin diğer banka müşterilerinin de firmalarına baskı yapmalarına sebep olacağını belirtti. Vanderwilt, ayrıca regülasyonlardan ötürü bankacılık endüstrisinin Bitcoin hizmeti vermekte çok fazla zorlandığını, bu yüzden Goldman’ın kendilerine güvendiğini de sözlerine ekledi.

Goldman Sachs geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, Bitcoin işlemleri için yeni likidite sağlayıcılarıyla anlaşma sağlayacaklarını duyurmuştu. Galaxy Digital’in de bugün Goldman’ın ‘likidite sağlayıcısı’ olarak hizmet vermeye başlayacağını duyurması bekleniyor.

Goldman Sachs Asya ve Pasifik bölgelerinden sorumlu yöneticisi Max Minton da yaptığı açıklamada, amaçlarının müşterilerine en iyi fiyatlarla işlem yapma fırsatı vermek olduğunu belirtti ve , “2021’de artık kripto da işimizin bir parçası ve likidite ile türev konusunda tecrübeli bir ortak bulduğumuz için mutluyuz” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl