Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs’tan müşterilerine Bitcoin uyarıları

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, Bitcoin‘in ‘yeni altın’ olmadığını ve altın gibi değerli metallerin hala uzun vadeli en iyi tasarruf aracı olduğunu ifade etti. Banka tarafından müşterilerine yollanan notta, portföylerde altın tutmanın neden daha yararlı olduğuna dair değerlendirmelerde bulunuldu. ‘Hack’lenmeye karşı hassas’ Dünya Gazetesi’nin haberine göre, değerli metallerin uzun vadeli en iyi tasarruf araçları olduğunu belirten kurum, bazılarının Bitcoin’i ‘dijital altın’ olarak görmesine de karşı çıktı. Goldman, Bitcoin’in hack’lenmeye karşı “hassas” olduğunu, fiyatlarda yüksek volatilite olduğunu vurguladı. Çin’deki Bitcoin yasağı...

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, Bitcoin‘in ‘yeni altın’ olmadığını ve altın gibi değerli metallerin hala uzun vadeli en iyi tasarruf aracı olduğunu ifade etti.

Banka tarafından müşterilerine yollanan notta, portföylerde altın tutmanın neden daha yararlı olduğuna dair değerlendirmelerde bulunuldu.

‘Hack’lenmeye karşı hassas’

Dünya Gazetesi’nin haberine göre, değerli metallerin uzun vadeli en iyi tasarruf araçları olduğunu belirten kurum, bazılarının Bitcoin’i ‘dijital altın’ olarak görmesine de karşı çıktı. Goldman, Bitcoin’in hack’lenmeye karşı “hassas” olduğunu, fiyatlarda yüksek volatilite olduğunu vurguladı.

Çin’deki Bitcoin yasağı örnek gösterildi

Sanal para birimlerinin regülasyon riskleri olduğunu da belirten Goldman buna örnek olarak da Çin’deki son Bitcoin yasağını gösterdi. Kriz dönemlerinde kripto paraların yeni yapıya bürünebileceği, geçen yaz Bitcoin ve Bitcoin Cash olmak üzere iki farklı kripto para biriminin ortaya çıktığı hatırlatıldı.

Volatiliteye dikkat çekildi

Goldman altındaki günlük volatilitenin daha az olduğunu dile getirerek 2017’de Bitcoin’deki volatilite altının yaklaşık 7 katı olduğuna dikkat çekti. Kurum “Kripto paralar son dönemdeki popülaritesine rağmen ‘yeni altın’ değil” açıklamasına yer verdi. Spot altın bu yıl yüzde 10’un üzerinde yükselirken sert dalgalanmalar yaşayan sanal para birimi Bitcoin yüzde 400’ün üzerinde değerlendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl