Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs, dijital para kullanımında “patlama” bekliyor

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından olan ve birçok finansal hizmet sunan Goldmans Sachs, kurumsal müşterilerinin yoğun şekilde Bitcoin yatırımı yapma ve sahiplenme talebine nasıl karşılık vereceğini düşünüyor.

Konuyla ilgili Reuters‘a konuşan yönetim kurulu başkanı ve COO John Waldron “Müşterilerin bu konudaki talepleri artıyor. Biz yapacakları regülasyonlarla sınırlı ve bu konuda tam uyumlu bir şirketiz. Ancak konuyla ilgilenmeye devam ediyoruz” dedi.

Goldman Sachs kısa süre önce kripto para birimi alım-satım masasını yeniden başlatmış ve bu ay da Bitcoin vadeli işlemlerini açmıştı.

Banka ayrıca Bitcoin ETF konusunda araştırma yaparken, dijital varlık saklanması konusunda da SEC’den bilgi talep etmişti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC de, müşteriler için dijital varlıkları elinde bulunduran ve kamuya açık bilgilendirme talep eden broker-satıcıların nasıl regüle edileceği konusunu da araştırma halinde…

Pandemiyle birlikte birçok kullanıcı internet üzerinden hem alışveriş hem de işlem yapmaya başlamıştı ve çevrimiçi ticaret rakamlarında çok ciddi artışlar görülmüştü.

Waldron’a göre bu gidişat devam edecek ve bu sayede de dijital para kullanımında büyük patlama yaşanacak:

“Pandemi dijital dönüşümü ciddi şekilde hızlandıran bir etken oldu. Yakın gelecekte daha fazla dijital ticaret ve dijital para kullanımı olacağı konusunda hiçbir şüphemiz yok”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl