Goldman Sachs eski yöneticisi Raoul Pal: Ortalık karışacak

Kripto paralar konusunda yaptığı yorumlarla bilinen Raoul Pal, dolar endeksinin son dönemdeki hareketlerinin açık bir parabolik ralli olduğunu ve şu anki zayıf seviyenin de yukarı doğru kırılması durumunda endeksin 120'ye kadar rahatlıkla gidebileceğini belirtti. Bu durum risk varlıklarına olumsuz yansıyabileceğini söyleyen Pal, "Ortalık karışacak" dedi.

Real Vision adlı kripto -video şirketiyle bilinen ve yaptığı finans yorumlarıyla kalabalık kitlelerin takip ettiği bir isim olan Raoul Pal, ABD doları endeksindeki yükselişe dikkat çekti.

“Bu seviyeyi kırarsa 120’ye gider”

975 bin takipçili Twitter hesabından değerlendirmelerde bulunan Pal, dolar endeksinin (DXY) şu anki seviyesini yukarı doğru kırmasını durumunda 120’ye kadar gidebileceğini söyledi:

“Eğer dolar bu şekilde artmaya devam ederse gerçekten bazı yerleri yukrı doğru kırmaya başlayacak. Net şekilde parabolik bir gidişat var. Buradaki zayıf trend çizgisini yukarı kırmamız durumunda 120’ye kadar hiçbir engel yok”

“Ortalık karışacak”

Goldman Sachs eski yöneticisi risk varlıkları için bu durumun zorlu bir dönem yaratabileceğini ancak bu haftaki bazı ekonomik verilerin de bu tür varlıkları “kurtarabileceğini” belirtti:

“Riskli varlıklar için zorlu bir hafta olabilir. Çok fazla emin olmasam da yeni dip seviyelerin olacağını sanmam. Kişisel fikrim bu hafta açıklanacak olan zayıf ekonomik veriler bizi kurtaracaktır. Ve tahviller dönerse her şey döner. Tahviller şu anda tarihin en aşırı değerlenmiş durumunda… Adil değeri %1 ilâ %1.5… Ve hayır, TÜFE yüksek olmayacak. Bence negatife gidecek. İyi şanslar. Ortalık karışacak”

UST’ye faiz veren Anchor’u övmüştü

Hatırlanacağı üzere Pal, Terra LUNA çöküşünden önce katıldığı bir çevrim içi yayında, bu sistemin sabit coin’i olan UST2ye %20 faiz veren Anchor protokolü övmüştü. LUNA/UST çöküşünden sonra bu konuda tepki alan Pal, daha sonraki açıklamasında sözlerinin asıl amacının kripto para endüstrisinde her şeyin ne kadar kolay olduğunu ve artık bankacılık sistemine ihtiyaç kalmadığını göstermek olduğunu belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl