Kriptoda alım yönlü güçlü büyüme bekliyorum: Goldman Sachs yöneticisi

Goldman Sachs'ta dijital varlıklardan sorumlu yönetici konumundaki Matthew McDermott, 2024 yılında kripto ve dijital varlık piyasalarının katlanarak büyüyeceğini ve bunda geleneksel varlıkların tokenize edilmesinin de büyük etkisinin olacağını belirtti.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ta dijital varlıklardan sorumlu yönetici konumundaki Matthew McDermott, 2024 yılının blok zinciri ve kripto alanı için güçlü bir büyümeyle geçeceğini düşündüğünü söyledi.

“Alım yönlü güçlü bir büyüme bekliyorum”

ABD medyasından FOX Business’a konuşan yönetici, özellikle kurumsal firmaların adaptasyonu ve regülasyonların oturmasıyla birlikte büyümenin hızlanacağını ifade etti ve şunları söyledi:

“Blok zinciri teknolojilerinin firmalara sağladığı fayda yavaş yavaş farkına varılmaya başlandı. Bankaların bu alanda atacağı adımlarla birlikte ulaşılacak likidite, fiyatları daha da yukarı çekecektir. On yıllar önce oluşturulan sistemle ilgili hala büyük sorunlar var. İnsanlar bu teknolojinin avantajlarını gelecekte değil, şimdiden görmeye başladılar. 2024’te alım yönünden çok güçlü bir büyüme bekliyorum”

“Önce geleneksel varlıklar tokenize olacak”

Tokenizasyonun da önümüzdeki dönemde büyük önem taşıyacağını belirten McDermott, “İlk önce geleneksel varlıklar tokenize edilecek. Arkasından ise sıra; daha değişik, aşılagelmemiş, ‘egzotik’ varlıklarda olacak. Bu tarz varlıklar fiyat yükselişinden en çok fayda sağlayacak olanlar konumuna geçecek” dedi.

“Bitcoin ETF’leri kademeli büyüyecek”

2024’te er ya da geç Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanacağını beklediğini belirten Golmdan Sachs yöneticisi şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin spot ETF’leri, onayın ardından anında ve hemen bir büyüme görmeyebilir. Bu büyümenin yıllar geçtikçe, kademeli geleceğini düşünüyorum. Sigorta ve emeklilik fonları da zaman içinde artarak gelmeye başlayacaktır”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl