JPMorgan’ın ardından Goldman Sachs da kripto para çıkarabilir

JPMorgan'dan sonra rakibi Goldman Sachs da kendi kripto parasını çıkarabilir. Bankanın CEO'su David Solomon, tokenizasyon konsepti üzerine kapsamlı araştırmalar yaptıklarını söyledi.

CoinDesk’te yer alan habere göre, Amerikan bankacılık devi Goldman Sachs, rakibi JPMorgan’ın yolundan ilerliyor olabilir. Banka, kendi kripto parasını çıkarmayı düşünüyor.

Bugün Fransız Les Echoz gazetesine bir röportaj veren Goldman Sachs CEO’su David Solomon, tokenizasyon konsepti üzerine kapsamlı araştırmalar yaptıklarını söyledi.

Blockchain tabanlı dijital paraların sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırma potansiyeline inandığını ifade eden Solomon, JPMorgan‘a benzer bir şekilde Goldman Sachs’ın da böyle bir dijital paranın gerçek itibari para birimleri tarafından desteklenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili yakın gelecekte bazı değişikliklerin olacağına kesin gözüyle bakan Solomon’ın bu konudaki yorumu şöyle:

“Dünyadaki düzenleyici kurumlar şu an sektörde neler olup bittiğini izliyorlar. Sistemin nasıl çalışacağını merak ediyorlar ve ödeme akışlarına karşı çok dikkatliler. Sözün özü, düzenlemeler konusunda bir değişiklik olacağı kesin.”

Teknoloji şirketleri ve geleneksel finans kuruluşlarının kripto para piyasasını ele geçirmek için yarış halinde olduğunu belirten Solomon, sözlerinin devamında şu şekilde konuştu:

“Çok sayıda insan kafasını bu sektöre çevirdi. Ancak, hangi platformun öne çıkacağını söylemek için henüz çok erken. Bu Facebook mu olur, ya da insanların şu anda takip ettiği diğer elli şirketten biri mi olur, bunu bilmiyorum.”

Bu projelerin herhangi birisinin hayata geçmesinin çok zaman alacağını belirten Solomon, “Libra’yı kullanıma sunmaktan henüz çok uzağız.” diyen Facebook COO’su Sherly Sandberg’e de gönderme yaptı.

Yine Goldman Sachs’ın Facebook’un kripto parası Libra’yla alakalı Facebook’la potansiyel bir ortaklık için görüşüp görüşmediğiyle ilgili soruyu yanıtsız bırakan Solomon, bankaların kripto para yarışına girmeye neden bu kadar hevesli olduklarıyla ilgili soruya ise, “Bankalar yenilikçi kalmalı, aksi hâlde kaybolurlar.” şeklinde cevap verdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl