Bankacılık devi Goldman Sachs’tan kripto hamlesi: Şirketleri satın almak istiyor

ABD'nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, şu anda adeta sudan ucuz olan kripto para şirketlerinin bir bölümünü satın almak bir bölümüne ise yatırım yapmak istediğini açıkladı. Şirket, FTX'in iflasından sonra düşen fiyatları değerlendirmek istiyor.

goldman-sachs

Goldman Sachs’ın dijital varlıklardan sorumlu yöneticisi olan Mathew McDermott, şirketin şu anda ucuzlayan birçok kripto şirketini satın almak ya da onlara yatırım yapmak için on milyonlarca dolar harcamaya hazır olduğunu söyledi.

“İlginç ve büyük fırsatlar görüyoruz”

FTX iflasının artık sektörde güvenilir, regüle olmuş ve büyük şirketlere olan ihtiyacı daha da artırdığını belirten McDermott, firmanın şu anda araştırma aşamasında olduğunu dile getirdi ve “Bazı ilginç ve büyük fırsatlar görüyoruz. FTX yeni bir şirketti ve şimdi yok. Ancak teknolojinin getirdiği fırsatlar hala önümüzde” dedi.

“Finansal kurumlar artık bizimle çalışmak istiyor”

Bazı kurumsal şirketlerin daha önce FTX ile çalıştığını ancak artık kendilerine yöneldiğini belirten yönetici şunları söyledi:

“Bizimle çalışmak isteyen finansal kurumların sayısı gittikçe artıyor. Bazı şirketler FTX ile de çalışmışlar ama artık daha regüle ve büyük olan Goldman Sachs’a ve diğerlerine döndüler. FTX’ten sonra bu sayı artıyor. Sadece kripto işi yapan küçük şirketlere olan ilgi azaldı. İşe alım konusunda da istekliyiz. Hem kripto hem teknoloji tarafında şirketler gibi insana da yatırım yapmak istiyoruz. Ancak şu andaki çalışan sayımızda bir sorun yok. Kapasitemizden memnunuz”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl