Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs yetkilisi: Bitcoin, 2017’de 4000$ olacak

ABD menşeili küresel yatırım bankası Goldman Sachs’ın teknik strateji başkanı Sheba Jafari, Business Insider’a yaptığı bir açıklamada, Bitcoin fiyatının 2017 yılı içerisinde 4 bin Dolar’a kadar yükselmesinin beklediğini açıkladı. Jafari, fiyattaki bu yükselişin aynı zamanda Bitcoin’in piyasa payında 22 milyar Dolar’lık bir artış sağlayacağını ifade etti. Jafari, Bitcoin’in piyasa değerinin yüzde 53 oranında artmasını bekliyor. Bitcoin fiyatının trendine ilişkin teknik analiz, Bitcoin fiyatını kısa sürede potansiyel olarak etkileyebilecek çok çeşitli değişkenler nedeniyle genellikle yanlış olması muhtemel. Ancak Bitcoin, kullanıcı tabanının...

ABD menşeili küresel yatırım bankası Goldman Sachs’ın teknik strateji başkanı Sheba Jafari, Business Insider’a yaptığı bir açıklamada, Bitcoin fiyatının 2017 yılı içerisinde 4 bin Dolar’a kadar yükselmesinin beklediğini açıkladı.

Jafari, fiyattaki bu yükselişin aynı zamanda Bitcoin’in piyasa payında 22 milyar Dolar’lık bir artış sağlayacağını ifade etti. Jafari, Bitcoin’in piyasa değerinin yüzde 53 oranında artmasını bekliyor.

Bitcoin fiyatının trendine ilişkin teknik analiz, Bitcoin fiyatını kısa sürede potansiyel olarak etkileyebilecek çok çeşitli değişkenler nedeniyle genellikle yanlış olması muhtemel.

Ancak Bitcoin, kullanıcı tabanının benimsemesi, gelişmesi ve büyümesi konusunda tatlı bir noktada. Geçtiğimiz yıl Coinbase ve Blockchain gibi Bitcoin cüzdan platformları; Çin, Güney Kore, Japonya, Avustralya ve ABD gibi bölgelerde on milyonlarca yeni kullanıcı kazandı.

Bitcoin fiyatı neden artıyor?

Bitcoin fiyatı çeşitli nedenlerden ötürü hızlı bir şekilde artıyor. Nedenlerin en başında giderek yaygınlaşması ve her geçen gün artan sayıda kişinin Bitcoin’i dijital bir para birimi olarak kullanmaya başlaması geliyor.

Bunun yanı sıra işletmeciler de Bitcoin’i meşru bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladılar. Öte yandan hükümetler de yavaş yavaş Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak değerlendiriyor. Japonya, Avustralya gibi ülkelerde Bitcoin şu anda yasal bir para birimi. Bu iki ülkenin dışında Hindistan, Güney Kore ve Rusya ise Bitcoin’i yasallaştırmak için çalışmalar yürütüyorlar.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl