Goldman Sachs yöneticisi: Emtialarda süper döngü bekliyoruz

ABD'deki bankacılık krizi, değerli metaller ve Bitcoin gibi emtialara para girişlerini artırırken, Goldman Sachs yöneticisi Jeff Currie, Çin tarafından başlatılacak olan bir "süper döngü" beklediklerini ifade etti.

goldman-sachs

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın emtialardan sorumlu yöneticisi Jeff Currie, Financial Times’ın Lozan’da düzenlediği Emtialar Küresel Zirvesi’nde konuştu.

“Çin tarafından başlatılabilir”

Yaşanan bankacılık krizinin emtialara ciddi bir para akışı getirdiğini belirten Jeff Currie bir “süper döngü” beklediklerini söyledi:

“Kayıplar büyüdü ama paralar da emtialara aktı. Tarihe baktığımızda bu tarz korkutucu olaylarda sermayenin geri dönüşü aylar alır. Haziran ayına kadar açık vermeye devam edeceğiz ve bu petrol fiyatlarının da artmasına neden olacak. Nakit artık para piyasalarına giriyor, bankalara değil. Bakır tarafında da fazlasıyla olumlu düşünüyorum. Genel anlamda emtialar için Goldman Sachs olarak bir süper döngü yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bu döngü Çin tarafından başlatılabilir”

Currie ayrıca bankacılık sektörüyle ilgili endişelerin daha çok ABD merkezli bölgesel bankalarla ilgili olduğunu ve Avrupa’daki bankaların nispeten daha güvenli konumda bulunduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere dün altında da önemli bir yükseliş yaşanmış ve sarı metal 1 sene sonra ilk kez 2000 doların üzerine çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl