Ethereum için Goldman Sachs’tan 8 bin dolar tahmini

Daha önce Ethereum'un Bitcoin'i yerinden edebileceği yorumunu yapan ABD'nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs'ın analistleri, ikinci en büyük kripto para için yıl sonunda 8 bin dolar tahmininde bulundu. Analistler tahminlerini, Ethereum'un enflasyon rakamlarıyla paralel gitmesine ve altair güncellemesinin başarılı olmasına bağladılar.

goldman-sachs

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın analistleri Ethereum’da önümüzdeki iki ay içinde %80’lik yükseliş beklediklerini dile getirdiler. En yakın rakibi olan BNB’den piyasa değeri olarak yaklaşık 5 kat daha yüksek olan Ethereum için analistler, yıl sonuna kadar 8 bin dolar tahmininde bulundular.

Goldman Sachs Küresel Piyasalar Yöneticisi Bernhard Rzymelka tarafından yayınlanan bir yatırımcı notunda, kripto paraların yaklaşık 2 yıldır enflasyon gidişatı ile paralel bir performans gösterdikleri ve bunun da, ya bir yorgunluk ile zirveye ulaşma durumu ya da yeni bir rallinin başlangıcı olduğu yazıldı.

Analistler ise düşüncelerinin, bunun bir yeni ralli başlangıcı olduğunu ve enflasyon ile bu korelasyonun devam etmesi durumunda Ethereum’un önümüzdeki 2 ayda 8 bin dolara ulaşabileceğini belirttiler.

Altair başarılı oldu, ETH’ten rekor kapanış geldi

29 Ekim tarihinde 4 bin 467 dolar ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaşan ve Altair güncellemesini de sorun yaşamadan tamamlayan Ethereum, Ekim ayını da 4 bin 287 dolar ile kapadı. Bu rakam ikinci en büyük kripto paranın şu ana kadar yaptığı en büyük aylık kapanıştı. Bilindiği üzere Altair Beacon zinciri güncellemesi, Ethereum’un hisse kanıtına geçişi için büyük önem taşıyordu.

Ağustos ayında EIP 1559 adlı yakım mekanizmasının devreye girmesinin ardından bugüne kadar da yaklaşık 3 milyar dolar değerde ETH yakıldı. Uzmanlar bu gidişatın devam etmesini ve Ethereum fiyatının da önümüzdeki dönemde artmasını bekliyorlar.

Haberin yazıldığı dakikalarda en büyük altcoin yaklaşık 4 bin 360 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl