Teknoloji devi Google’ın ortaklık yaptığı 3 altcoin

Bugün Theta (THETA) iş birliği ile gündeme gelen teknoloji devi Google, hangi altcoin projeleri ile ortaklık yapıyor?

İnternet devi Google, geçen yıldan bu yana alternatif kripto para projeleriyle yaptığı ortaklıklarla gündeme geliyor.

Şirket olarak Google ve kurucu ortak Sergey Brin kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle yakından ilgileniyor. Şirketin gelecekte kendi Blockchain’ini oluşturmayı hedeflediği belirtiliyor. Brin ise geçmişte verdiği bir demeçte, Ethereum madenciliği yaptığını dile getirmişti. Ayrıca Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson da 2018 yılında Cardano projesini anlatmak üzere Google’ın Londra’daki genel merkezine davet edilmişti. Diğer yandan teknoloji devinin girişim kolu Google Ventures’ın da Ripple şirketinde yatırımı olduğu biliniyor.

Tüm bunlar Google’ın Blockchain üzerine yoğun bir şekilde eğildiğini gösteriyor. Peki teknoloji devi, hangi altcoin’lerle doğrudan iş birliği yapıyor?

Chainlink (LINK)

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Google, Chainlink ile bir iş birliğine imza atmıştı. Gelişme, hem Google hem de Chainlink’ten yapılan açıklamalarla doğrulanmıştı. Bu ortaklığın bir neticesi olarak Google Cloud kullanıcıları, Google’ın en popüler bulut hizmetlerinden biri olan BigQuery’ye bağlanmak için Chainlink’i kullanabiliyorlar. Haber, LINK’in fiyatına da büyük etki yaratmıştı ve o günden bu yana LINK, çok ciddi fiyat artışları yaşadı.

Hedera Hashgraph (HBAR)

Teknoloji devi, bundan birkaç ay önce, Şubat ayında Hedera Hashgraph’ın yönetim konseyi üyesi olduğunu açıklamıştı. Google Cloud’dan Allen Day tarafından yapılan açıklamada, Google Cloud’un konsey üyeliğinin bir parçası olarak Hedera ağında bir node çalıştıracağı ifade edildi. Şirket, “Hedera’nın bugüne kadar başardıklarından ilham alıyor, dağıtık defter teknolojisi ile nelerin mümkün olduğunu gösterecek altyapı ve teknolojiler sunmayı umuyoruz.” demişti. Bu gelişme sonrası, LINK’e benzer bir fiyat artışı HBAR’da da görüldü. Kripto para, haberin ortaya çıkmasının ardından yüzde 270’lik bir yükseliş kaydetti.

Theta (THETA)

Google’ın eklemlendiği en son proje Theta oldu. İnternet devi, video dağıtım ağındaki kullanıcılara Google Cloud aracılığıyla yardımcı olmak için Theta Labs ile iş birliği gerçekleştiriyor. Şirketin ağda 5 milyon THETA token’ı (2.5 milyon dolar) stake ederek prokolün beşinci harici node’u haline geleceği belirtildi. Bunun birkaç gün öncesinde THETA, Samsung ortaklığı ile önemli ölçüde yükselmişti. Kripto para, Google haberi ile de kısa süre sonra düşmeden önce iyi bir çıkış daha yakaladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl