Google rakamları Bitcoin’de boğa öncesi dönemi gösteriyor

Boğa ve ayı sezonlarında yıllardır kontrol edilen metriklerden biri olan "Google'da Bitcoin'in aranma sıklığı" son 3 yılın en düşük seviyesine indi.

Kripto paralarda boğa sezonunun ne zaman geleceği, Fed’in faiz artırımlarına devam edip etmeyeceği tartışılmaya devam ederken, bu anlamda en çok kontrol edilen metriklerden Google aramalarında da ilginç bir seviyeye ulaşıldı.

Google’da Bitcoin’in aranma sıklığı, 3 yılın en düşüğüne inerek 2020’deki boğa öncesi seviyeye geri döndü. Hatırlanacağı üzere 2020’nin bu dönemlerinde Bitcoin yaklaşık 10 bin dolar seviyelerinde seyrediyor ve piyasalar hiçbir şekilde bir boğa sezonu beklentisi içinde bulunmuyordu.

Hatta bazı uzmanlar ikinci bir koronavirüs dalgasından ötürü yeni bir “12 Mart çöküşü” bekliyorlardı. Ancak özellikle ekim ayındaki PayPal’ın kripto açıklaması ve daha sonra yaşananlar Bitcoin’de çok sert yükselişlerin başlamasına öncülük etmişti. En büyük kripto para aralık 2020’de, 2017’den sonraki ATH’sine ulaşmış ve rekor üzerine rekor kırmıştı. Elon musk ve Tesla’nın Bitcoin hamleleri ile Coinbase’in halka arzı BTC’nin 64 bin dolar seviyesine ulaşmasını sağlamıştı.

Şu anda 14 olan değer, en son 2020 yılının ekim ayında bu seviyedeydi. Bitcoin fiyatının artık düşmeye başladığı ancak ciddi kalabalıkların da sisteme girdiği 16-22 Mayıs 2021’deki haftada ise değerin 100 olduğu görülüyor. Seviyenin bir daha 100 rakamına çıkmaması da dikkat çekiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl