Google, Web3 için kripto şirketi BlockFi’ın eski yöneticisini transfer etti

Şu anda iflas mahkemesi devam eden ve bazı kullanıcılarına geri ödeme yapma başvurusunda bulunan BlockFi şirketinin eski yöneticisi Rishi Ramchandani, Google'da Asya-Pasifik bölgesinin Web3'ten sorumlu yöneticisi olarak göreve başladı.

Birkaç ay içinde adeta 2 kez iflas eden BlockFi şirketinin Asya’dan sorumlu başkan yardımcısı olan Rishi Ramchandani, 2020’den bu yana sürdürdüğü görevini bu ay bıraktı ve Google’a transfer oldu. Ramchandani, Google’da Asya-Pasifik bölgesinin Web faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Bilindiği üzere son dönemde özellikle Google Cloud’un Web3 konusunda çok ciddi adımları vardı. Saklama, yükleme ve işlem yapma gibi birçok adımın blok zinciri teknolojisi kullanılarak müşterilere sunulması adına önemli hamleler yapan şirket BNB Chain, Polygon  ve Aptos ile çeşitli ortaklıklar kurmuştu.

Mayıs ayında çöken Terra LUNA ekosisteminin yarattığı karmaşada iflas eden ve daha sonra FTX borsası tarafından satın alınan BlockFi, bu borsanın da iflasıyla adeta 5 ayda ikinci kez batmıştı. Şu anda iflas mahkemesi devam eden BlockFi, kredi ve faiz uygulamalarını kullanmayan ve sadece cüzdanında fon tutan müşterilere geri ödeme yapmak için dün başvuruda bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl