Google Cloud, 11 yeni blok zinciri desteğini açıkladı

Google'ın bulut hizmetleri sağlayıcısı olan Google Cloud, açık veri programı olan BigQuery için destek verdiği blok zincirlerine 11 adet daha eklediğini duyurdu. Açıklanan blok zincirleri içinde Polkadot'tan Avalanche'a, Near'dan Polygon'a kadar son dönemin ilgi gören birçok ağı bulunuyor.

Google Cloud bugün yaptığı açıklamayla BigQuery açık veri programına 11 adet blok zincirini eklediğini ve geliştiricilerin bu sayede bu ağlardan veri elde edebileceklerini belirtti.

Açıklamada eklenen blok zincirlerinin; “Avalanche, Arbitrum, Cronos, Ethereum (Görli), Fantom (Opera), Near, Optimism, Polkadot, Polygon Mainnet, Polygon Mumbai ve Tron” olduğu kaydedildi.

Google Cloud buna ek olarak Bitcoin BigQuery verisetini de geliştirdi ve açık kaynak blok zinciri verisetlerine Satoshi (sats) / Ordinals ağını da ekledi.

Yapılan açıklamada eklemelerin kripto dünyasından gelen talepler doğrultusunda yapıldığı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Blok zinciri vakıfları, Web3 analitik firmaları, ortaklarımız, geliştiriciler ve müşterilerimiz her zaman daha fazla zinciri incelemek istediklerini ve daha kapsayıcı bir bakış açısına ihtiyaçları olduklarını belirttiler. Biz de bu talep gören blok zincirlerini sisteme ekledik”

Google Cloud’un küresel Web3 yöneticisi olan James Tromans ise sorulan sorular hakıında bilgi verdi ve şunları söyledi:

“Genelde insanlar ‘Bugün, bu 3 zincirde kaç NFT yaratıldı?’ ya da ‘EVM zincirleri üzerinde kaç adet aktif cüzdan var?’ gibi soruları öğrenmek istiyorlar. BigQuery üzerinde daha fazla zincire erişimin olması Web3 topluluğunun birçok cevaba çok daha kolay ulaşmasını sağlayacak”

Bilindiği üzere BigQuery, kurumların birçok veriyi hızlı bir şekilde analiz etmelerine olanak tanıyan, petabayt seviyesinde ölçeklenebilen bir analiz veri deposu olarak görev yapıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl