Polygon ve Google Cloud açıkladı: Uzun vadeli anlaşma

Google’ın Cloud platformu, Polygon blok zinciri ekosistemi için yazılım geliştiren ve destekleyen Polygon Labs ile geniş kapsamlı bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Google tarafından sunulan bir bulut bilişim platformu olan Google Cloud, son birkaç yıldır projelere ve geliştiricilere yardımcı olmak için web3 alanındaki varlığını giderek genişletiyor.

Bugün yapılan bir duyuruya göre de Google Cloud ile Polygon Labs arasında çok yıllı stratejik bir anlaşma imzalandı. Anlaşmanın bir parçası olarak, Google’ın web3 geliştirme için tam kontrollü düğüm barındırma hizmeti Blockchain Node Engine, Polygon’u destekleyecek.

“Bu hamleyle teknolojinin hızla genişlemesi kolaylaşacak”

Bu değişiklik, geliştiriciler için Polygon düğümlerinin dağıtımını ve yönetimini basitleştirirken Polygon ekosisteminin benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.

Bir Google Cloud yetkilisine göre, Blockchain Node Engine şu anda Ethereum için hali hazırda destek sağlıyor. Aynı zamanda ilk olarak geçen yılın kasım ayında açıklanan bir gelişme olan Solana’yı entegre etme süreciyle uğraşıyor.

Polygon Labs’in kurucu ortağı Brendan Farmer, Google Cloud altyapısının kullanılmasının teknolojinin hızla genişlemesini kolaylaştıracağını, böylece talep artarken bile işlemlerin hızlı ve ücretlerin ekonomik kalmasını sağlayacağını ifade etti. Farmer ayrıca, “Buna ek olarak, geliştiricilerin Polygon ağı ve Polygon Supernet’lerde konuşlandırılmasını daha kolay ve hızlı hale getirecek. Tüm bunlar da web3 girişimleri için finansmana erişim sağlayacak.” dedi.

Google Cloud ile Polygon Labs anlaşması ne sağlayacak?

Geçtiğimiz yıl Blockchain Node Engine’in kullanıma sunulması sayesinde geliştiriciler artık Google Cloud üzerinde blok zinciri node’larını daha kolay bir şekilde kurup yönetebilecekler.

Google Cloud ve Polygon Labs tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, geliştiriciler bu hizmetleri “kendi özel blok zinciri node’larını oluşturmak, sürdürmek ve işletmekle ilgili yoğun zaman alan süreçleri ve maliyetli ek yükleri aşmak” için kullanabilecekler.

Google Cloud, Polygon ağı, Polygon Supernets ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere tüm Polygon protokollerini destekleyecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl