Google Cloud, Tezos ile ortaklık kurdu

Google Cloud, Tezos'un proof of stake blok zincirinde doğrulayıcı olacak. Bu sayede Google Cloud'un kurumsal müşterileri Tezos üzerinde Web3 uygulamaları geliştirebilecekler.

Tezos Vakfı, blok zinciri üzerinde Web3 uygulamalarının geliştirilmesini artırmak amacıyla Google Cloud ortaklık kurdu. Bu anlaşmayla beraber, Google’ın bulut hizmetleri kolu olan Google Cloud, Tezos’un PoS zinciri üzerinde doğrulayıcı olarak görev yapacak. Böylece Google Cloud’un kurumsal müşterileri Tezos blok zincirini kullanarak We3 uygulamaları geliştirip yükleyebilecekler.

Öte yandan Tezos’un desteklediği startup’lar da Google Cloud’un birçok hizmetinden faydalanabilecekler.

Google Cloud’un Web3 mühendisliğinden sorumlu olan yöneticisi James Tromans, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz burada Web3 uygulama geliştiricileri için güvenli bir altyapı sağlama hizmeti veriyoruz. Şimdi de bize duyulan bu güveni, Tezos üzerindeki Web3 uygulamalarına taşıyoruz” dedi.

Bilindiği gibi bu anlaşma, Google Cloud’un blok zinciri alanına dahil olduğu ilk ortaklık değil. Şirket eylül ayında da Ronin ağı üzerinde bir doğrulayıcı node çalıştırma konusunda anlaşmaya varmıştı.

Google Cloud bu anlaşmadan bir ay sonra da, Ethereum geliştiricilerine blok zinciri node hizmeti vermeye başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl