Google ve Coinbase’den kripto ödemeleri için ortaklık

Google şirketi, seçkin ve özel müşterilerinin bulut hizmetlerinde kripto paralarla ödeme yapabilmesi için Coinbase borsasıyla ortaklık kurdu. Kurumsal müşteriler için Coinbase Prime'ın kullanılacağı bu ortaklık 2023'ün başlarından itibaren geçerli olacak.

Google ve Coinbase şirketleri, belli bir gruptaki seçkin müşterilerin 2023 yılının başından itibaren kripto para kullanarak bulut hizmetleri için ödeme yapmalarını sağlayacak stratejik bir ortaklık plânlarını açıkladılar.

Anlaşma çerçevesinde Coinbase blok zinciri verilerini saklamak için Google Cloud’dan hizmet alacak. Borsa aynı zamanda küresel genişlemesini artırmak için de fiberoptik ağ kullanacak.

İlk etapta kripto para ödemeleri, Web3 alanında çalışan şirketler için geçerli olacak. Google, kurumsal firma müşterilerinin saklama ve raporlama ihtiyaçları için Coinbase Prime’ı kullanacak. Hatırlanacağı üzere Ağustos ayında Bitcoin’e yatırım hizmetini açıklayan BlackRock şirketi de Coinbase Prime’ı kullanacağını duyurmuştu.

Anlaşmayla ilgili konuşan Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, amaçlarının müşterilerinin her hizmetlerinden sorunsuz şekilde yararlanmak olduğunu belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl