Google’ın yapay zeka botu 2023 için 3 “meme coin” seçti

Google'ın ChatGPT'ye rakip olarak çıkardığı yapay zeka botu Bard'a 2023 yılı içinde yatırım yapılabilecek en iyi "meme coin"ler soruldu. Bard, cevabında sadece 3 adet coin önerdi.

Aralık ayında ChatGPT’nin hayatımıza girmesiyle çılgınlık seviyesine gelen yapay zeka popülaritesi kripto para alanında da kendini gösterdi. Birçok yatırımcı, yapay zeka botlarına kripto paralarla ilgili sorular sorarken, programların fiyat konusunda verdiği cevaplar da hep tartışma konusu oldu.

İşte Google’ın Bard botuna da 2023 yılında alınabilecek “en mantıklı” fenomen coin’ler, ya da bir başka deyişle “meme coin”ler soruldu. Bard verdiği ilk cevapta, “meme coin’lerin atası” denilebilecek Dogecoin’i seçti.

“Güçlü topluluğu var”

Dogecoin’in ünlüler tarafından desteklendiğini aynı zamanda güçlü bir topluluğu olduğunu belirten Bard, şu yorumları yaptı:

“Dogecoin göreceli olarak şu anda ucuz ve işlem yapması da kolay bir coin olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla ucuz fiyatlanmış bir meme coin arayan yatırımcılar için uygun görünüyor. Uzmanlar, Dogecoin’in popülaritesinin 2023’te de büyümeye devam edeceğini söylüyor. Güçlü bir topluluğu da bulunan DOGE, Elon Musk başta olmak üzere birçok ünlü isim tarafından da destekleniyor”

İkinci coin: Shiba Inu…

Bard, ikinci “meme coin” olarak da Shiba Inu’yu gösterdi. Dogecoin için yaptığı yorumlardan farklı değerlendirmelerde bulunmayan Bard, “Shiba Inu, Dogecoin’den daha geç ortaya çıksa da onun kadar popüler olmayı başardı. Shiba’nın çok güçlü bir topluluğu var. Şu andaki fiyatı da göreceli olarak ucuz…” dedi.

3. sırada 2023’ün en çok konuşulanı PEPE

Bard’ın önerdiği 3. ve son “meme coin” ise, bu senenin nisan ayında hayatımıza giren ve sadece birkaç günde çılgınca bir fiyat artışı görülen PEPE’ydi. Fiyatı 15 günde yüzde 5 milyon artan PEPE için Bard, “2023’te popülaritesi artması beklenen coin’lerden ve şu anki fiyatı da göreceli olarak ucuz” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl