Google’daki Bitcoin aramaları dip yaptı: Yılın en kötüsü

Kripto para veri analizi platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju'dan Bitcoin ile ilgili önemli bir veri daha geldi. Ju, Twitter hesabından Bitcoin için Google aramalarının bu senenin en düşük seviyesine ulaştığını belirtti. Ju ayrıca, tarihsel verilerin, perakende yatırımcıların ilgisinin en dip yaptığı döneme kadar piyasada kalmayı başaranların, oyunu kazananlar olduğunu gösterdiğini de söyledi.

Özellikle 2017’deki boğa sezonunda Google’daki Bitcoin aramalarının ciddi bir öneminin olduğu görüldü. O günden bu yana 4 sene geçti ancak kripto para evreni çok değişti ve gelişti. Bugün artık Bitcoin bilinmeyen, şüpheyle bakılan ya da dolandırıcılık olarak görülen bir kripto para olmaktan çok, “geleceğin parası” olup olamayacağı tartışılan, altının yerini aldığı belirtilen bir varlık konumunda…

Ancak yine de hala büyük kalabalıklar dünyanın en büyük arama motorunda Bitcoin’i aramaya devam ederken, veri analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Google’daki Bitcoin aramalarının ciddi oranda düştüğünü belirten bir veri paylaştı.

“Son ana kadar bekleyebilenler kazanıyor”

Arama hacminin bu senenin en düşük seviyesinde olduğunu belirten Ju, ilginin azaldığı dönemlerde piyasada kalmayı başaranların ise her zaman kazandığını belirten bir yorum yaptı:

“Google’daki Bitcoin aramalarının hacmi bu yılın en düşük seviyesine indi. Hala kripto ile ilgileniyorsanız, kripto paraların geleceği için inancınızı koruyabilirsiniz. Çünkü tarihsel olarak küçük yatırımcı ilgisi en düşük seviyeye ininceye kadar bekleyebilenler, bu oyunda en sonunda kazananlardan oluyorlar”

Son günlerde özellikle 45 bin dolar ile 51 bin dolar arasında gidip gelen, hatta çoğu zaman 46-47 bin dolar bandında hareket eden Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda ise 46800 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl