Google’ın eski CEO’su Schmidt, Chainlink Labs’a katıldı

Chainlink’in geliştirici şirketi Chainlink Labs, Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt’in stratejik danışman olarak şirkete katıldığını duyurdu.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, konuyla ilgili açıklamasında, “Blok zinciri ağları ve Chainlink oracle’ları, büyüme ve benimseme açısından çok önemli bir dönüm noktasında. Eric’in küresel yazılım platformları oluşturma konusundaki deneyimi ve fikirleri, geliştiriciler ve kurumların yeni bir ekonomik adalet ve şeffaflık dönemini başlatmalarına yardımcı olurken çok önemli olacak.” dedi.

Google’da on yıldan daha uzun bir süre boyunca CEO ve yönetim kurulu başkanı olarak görev alan Schmidt ise “Blok zincirlerinin ve akıllı sözleşmelerin ortaya çıkışı, yeni iş modelleri oluşturulması konusunda muazzam bir potansiyel olduğunu gösterdi. Bununla birlikte blok zincirinin en büyük avantajlarından birinin -dış dünyayla bağlantısının bulunmaması- aynı zamanda en büyük zorluğu olduğu da ortaya çıktı. Chainlink, akıllı sözleşme platformlarının potansiyelini ortaya çıkarmanın ve iş dünyası ile toplumda kökten bir değişiklik yapmanın anahtarıdır. Chainlink Labs ekibinin gücünü gerçeklerden alan bir dünya inşa etmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Chainlink, 2019 yılında Google ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık kapsamında Google Cloud kullanıcıları Google’ın en popüler bulut hizmetlerinden biri olan BigQuery’ye bağlanmak için Chainlink’i kullanabileceklerdi. Google, Chainlink ile entegre olan ilk büyük şirketler arasındaydı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl