Google’ın yeni kripto para reklam politikası devreye girdi

Google'ın yeni reklam politikası bugün uygulamaya konarken, şirket Bitcoin ve diğer kripto paraların reklamlarına kısıtlı da olsa ağında izin vermeye başlayacak. Reklam veren şirketler, ABD Mali Suçları Araştırma Ağı'na (FinCEN) kayıtlı olmak zorundalar.

Google’ın ABD’deki reklam politikasındaki değişiklikler bugün uygulamaya konulurken, kripto para reklamlarına sınırılı da olsa artık izin verilecek.  Google’da ABD’li müşterilere kripto para ürünleri ve hizmetleri sunan şirketler, reklam vermek istediklerinde ABD Hazine Bakanlığı’nda bağlı olan FinCEN’e kayıtlı olmak zorunda kalacaklar. Şirketler ayrıca bulundukları eyaletin federal ya da özel bankacılık regülasyon kurumuna da kayıt yaptırmak zorundalar.

Merkeziyetsiz finans yasak…

Google, bu değişikliği Haziran ayında şirketin finansal ürünler ve hizmetler politikasında yaptığı güncellemeden sonra açıklamıştı. Google, kripto para hizmet sağlayıcılarını bir araya getiren veya karşılaştıran belirli reklam türlerine ise hala izin vermiyor. ICO’lar ya da DeFi protokollerinin reklamları da Google’da yasak…

Google gibi Facebook da, kripto parayla bağlantılı olan reklamlara izin vermiyor. İki firma da daha önce yaptıkları açıklamarda, kripto paralar konusunda çok fazla bilgisi olmayan yatırımcıların korunması amacıyla böyle bir politika uyguladıklarını belirtmişlerdi.

Kripto paralar konusunda regülasyonların her geçen gün daha fazla konuşulmaya başladığı bir dönemde Google’ın kısıtlı da olsa böyle bir politika değişikliğine gitmesi de dikkat çekiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl