Uber’in Asya’daki büyük rakibi Circle ile Web3 ortaklığı kurdu

Toplamda 187 milyon kullanıcısı olan ve Uber tarzı hizmetleriyle bilinen Grab şirketi, USDC ihraççısı Circle ile Web3 ortaklığı kurdu.

Singapur merkezli ve çok uluslu bir teknoloji şirketi olan Grab, Circle şirketiyle ortaklık kurdu. İki şirket Singapur’da Web3 hizmetleri için pilot bir program yürütecek.

Circle’dan yapılan açıklamada yeni Web3 hizmetletinin ilk etapta sadece Singapur’daki Grab kullanıcıları için geçerli olacağını ve hizmetlere Grab Web3 Cüzdan ile erişilebileceği belirtildi. Bu sayede ülkedeki geleneksel firmaların sabit coin’ler, dijital varlıklar ve akıllı kontralar konusunda kolay benimsenme yaşaması hedefleniyor.

Öte yandan pilot program çerçevesinde şanslı bazı kullanıcılara içinde NFT’lerin de dahil olduğu birçok ödül dağıtılacağı da ifade edildi.

“Web2 şirketleri de geliyor”

Circle CEO’su Jeremy Allaire de ortaklıkla ilgili şunları söyledi:

“Geçen hafta bu gelişmenin haberleri çıkmıştı ve ehrkes merak ediyordu. Bugün itibarıyla ortaklığı duyurduk. Artık Web2 şirketleri de blok zinciri teknolojisini benimsemeye başladılar. Artık herkes dijial inovasyonun önemini anlıyor”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl