Grayscale iki altcoin’de yeni fon başlattı

Bitcoin ve Ether'deki fonlarını ETF'e çeviren Grayscale şirketi, iki altcoin'de de yeni fonlar çıkardı. Bundan sonra STX ve NEAR da Grayscale bünyesine girerken, fonlar ilk etapta sadece akredite müşterilere açıldı.

grayscale

Birçok kripto paraya endeksli fon alımlarına izin veren Grayscale şirketi NEAR ve STX’i de platformuna kattı. İki altcoin ilk etapta sadece özel ve akredite müşterilere açıldı.

Konuyla ilgili ABD medyasından Decrypt’e konuşan şirketin ürün ve araştırmalardan sorumlu yöneticisi Rayhaneh Sharif-Askary, “Portföy çeşitlendirilmesi konusunda gittikçe artan taleplere karşılık vermeye devam ediyoruz. Kripto ekosisteminin gelişen ve değişen tarafları da her zaman olduğu gibi bizim müşterilerimize sunulacaktır” dedi.

Sharif-Askary ayrıca iki projenin de ölçeklenebilirlik sorunlarını ortadan kaldırdığını ve daha büyük kripto benimsenmesine katkı verdiğini söyledi.

Son hedef ETF olması

Grayscale bu tür yeni ürünlerinin özel müşterilere sunulmasını, “yaşam döngüsü”nün ilk adımı olarak görüyor. Şirketin web sitesinde yer alan açıklamada nihai hedefin ise fonun ETF’e dönüşmesi olduğu belirtiliyor. Bilindiği gibi şu ana kadar sadece Bitcoin ve Ether fonları bir ETF’e çevrildi.

Geçtiğimiz hafta CEO’su Michael Sonnenshein’ın istifa ettiği Grayscale şirketinin Chainlink’ten Polkadot’a, Decentraland’den Solana’ya ve çeşitli endeks fonlarına kadar sunduğu birçok ürün bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl