Bitcoin spot ETF davasında sonuç bekleniyor: SEC mi, Grayscale mi?

Bitcoin spot ETF'leri açısından çok kritik bir kilometre taşı olacak olan Grayscale-SEC davasında mahkemenin bugün açıklaması beklenen kararla ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Mahkeme heyetinin SEC'ye Grayscale dosyasına bir kez daha bakmasını ileteceği belirtiliyor.

grayscale dava sec

SEC’nin spot Bitcoin ETF talebini reddetmesi üzerine geçtiğimiz senenin haziran ayında konuyla ilgili dava açan Grayscale şirketi için önemli bir dönüm noktası yaklaşıyor.

Mahkemenin vereceği kritik karar sadece Grayscale için değil, Bitcoin spot ETF’le ilgili diğer başvurular için de önemli olacak.

ABD medyasından Blockworks ise konuyla ilgili önemli bir iddia ortaya attı ve mahkemenin SEC’den, Grayscale şirketinin ilgili başvurusunu bir kez daha gözden geçirmesini isteyeceğini yazdı. Bu şekilde Grayscale’in yeniden bir başvuru yapmaya zorlanmasının sağlanacağı ve sürecin de yeniden 240 güne çıkarılacağı ifade ediliyor.

Bilindiği üzere SEC ve başkanı Gary Gensler, uzun süredir spot Bitcoin ETF’lerine karşı çıkıyordu. SEC tarafı, bu tarz yatırım fonlarının manipülasyona açık olduğunu dile getiriyordu.

Ancak son dönemde BlackRock başta olmak üzere birçok şirketin yeniden ve güncellenmiş başvurularda bulunmaları, SEC’nin bu fonlara onay evreceği söylentilerinin artmasına sebep oluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl