Grayscale’den Coinbase’e binlerce Bitcoin’lik yeni transfer

Spot ETF'lerin kabul edilmesinden bu yana onbinlerce Bitcoin'i Coinbase borsası vasıtasıyla satan Grayscale şirketi, bugün de ABD piyasalarının açılmasına dakikalar kala 15 binden fazla BTC'yi transfer etti.

Düne kadar 66 bin adet Bitcoin’i satan ve GBTC hesabında 3.4 milyar dolarlık net çıkış gören Grayscale şirketi bugüne de hızlı başladı! Şirket, ABD piyasalarının açılmasına dakikalar kala Coinbase borsasına 15 bin 294 adet Bitcoin gönderdi. Gün içinde 39 bin doların altına inen Bitcoin, bu transferlerle birlikte az da olsa düşüş yaşadı. En büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 38.500 dolardan işlem görüyor.

Grayscale dün de 14 bin 292 adet Bitcoin satışı yapmıştı. Dünkü GBTC çıkışları 640 milyon dolar ile ETF kabulünden sonraki en büyük çıkışı göstermişti.

Zincir üstü takip şirketi Arkham’ın verdiği bilgiye göre Grayscale’in elinde hala 535 bin adet Bitcoin bulunuyor.

Bugün ayrıca BlackRock şirketi 6500 adet, Fidelity ise 3957 adet Bitcoin aldı.

Nereye kadar gidecek?

Satışların ise nereye kadar devam edeceği bilinmiyor. Kripto para yatırımcıları bu anlamdaki belirsizlik nedeniyle satış baskısını hala ciddi şekilde hissediyor. Grayscale dışında FTX hesapları da dün 22 bin Bitcoin’e denk gelen GBTC hissesini elden çıkarmıştı.

Mt. Gox borsası da, Bitcoin ve Bitcoin Cash olarak ödeme yapmaya kısa süre içinde başlayacak. Borsanın, müşterilere onay e-mailleri göndermeye başladığı belirtiliyor. Bu gelişme de Bitcoin de fazladan satış baskısı yaratabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl