Grayscale CEO’su yüksek ücretli Bitcoin ETF ürününü savundu: Bizim gibisi yok

Bitcoin ETF başvurusu seneler sonra kabul edilen Grayscale'de CEO Michael Sonnenshein, şirketin ETF ürünü savundu. Kendilerinin ETF için en pahalı işlem ücreti belirlemesinin altında önemli sebepler olduğunu dile getiren Sonnenshein, tüm ETF ürünlerinin de hayatına devam edemeyeceğini ve piyasadan çekilmek zorunda kalacağını iddia etti.

Bitcoin ETF başvurusu seneler sonra kabul edilen Grayscale’de CEO Michael Sonnenshein, şirketin ETF ürünü savundu. Kendilerinin ETF için en pahalı işlem ücreti belirlemesinin altında önemli sebepler olduğunu dile getiren Sonnenshein, tüm ETF ürünlerinin de hayatına devam edemeyeceğini ve piyasadan çekilmek zorunda kalacağını iddia etti.

Geçtiğimiz hafta 11 şirket ile beraber Bitcoin spot ETF başvurusu kabul edilen Grayscale şirketinde CEO Michael Sonnenshein Davos’ta ABD medyasından CNBC’nin sorularını yanıtladı.

“Yolu biz açtık”

25 milyar dolar ile en büyük dijital varlık fonlarından biri olan Grayscale Bitcoin ETF Fonu’nun diğerleriyle eşit tutulamayacağını belirten Sonnenshein, yüzde 1.5’luk komisyon ücretini ise savundu:

“Biz en büyük Bitcoin fonuyuz. Yıllardır bu alanda hiçbir sorun yaşamadan hizmet verdik. 10 yıldan fazla bir süreden bahsediyoruz. Çok farklı bir yatırımcı kitlemiz var. Yatırımcılar, likidite ve şirket geçmişi gibi detaylara bakıyor, önem veriyor. Biz kripto uzmanı bir şirketiz ve onay gelmesinde yolu açan şirketiz”

“Piyasadan çekilmek zorunda kalacaklar”

Tüm ETF çıkaran şirketlerin ürününün piyasada kalmaya devam edemeyeceğini ifade eden Grayscale CEO’su, “2-3 oyuncu çok büyük kitlelere hitap edecektir ama diğerleri muhtemelen piyasadan çekilmek zorunda kalacaklar” dedi.

Grayscale’in %1.5’luk işlem ücretinin yanında, diğer şirketler %0.2 ilâ %0.4 arasında işlem ücreti talep ediyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl