Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Grayscale CEO’su Sonnenshein: Bitcoin ETF’i sadece zaman meselesi

Kilidi açılan GBTC hisseleriyle gündemin merkezinde olan dijital varlık yönetim şirketi Grayscale'in CEO'su Michael Sonnenshein, katıldığı programda Bitcoin ETF'inin sadece zaman meselesi olduğunu belirtti. Sonnenshein "Burada 'Eğer ETF kabul edilirse...' diye konuşamayız. Sadace 'ne zaman?' diye sormalıyız. GBTC'leri, ETF'e dönüştürme konusunda kararlıyız" dedi.

grayscale

Dünyanın en büyük dijital yatırım şirketi olan Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF’i konusunda kurumsal yatırımcıların baskılarının arttığını belirtti. Amerikan ekonomi kanalı CNBC’deki Squawk Box programına görüntülü şekilde bağlanan ve kripto para piyasasındaki gelişmeleri yorumlayan Michael Sonnenshein şu ifadeleri kullandı:

“ABD’deki Bitcoin ETF konusu ‘Kabul edilir mi?’ ile değil, ‘Ne zaman kabul edilecek?’ sorusuyla tartışılmalı. Şu anda piyasanın olgunlaştığına dair birkaç gösterge aranıyor. Bu göstergeler, bu tip ürünlerin ETF’lerinin onaylanması için regülatörlerin aradığı son aşamalardır. Bu aşamalardan sonra, yatırımcıların talep ettiği korumalar da sağlanmış olur. Siz de duymuşsunuzdur, geçen hafta BNY Mellon ile bir ortaklık da kurduk. GBTC’lerin ETF’lere dönüştürülmesi konusunda kararlıyız”

“Çin’in kripto para operasyonu pozitif oldu”

Çin’den gelen yasaklarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sonnenshein, bu durumun madencilik hash gücünün dünyaya daha adil yayılması açısından olumlu olduğunu belirtti ve uzun vadeli yatırımcıların volatiliteden korkmadıklarını söyledi:

“Son senelerde sürekli olarak bu ekosisteme zorluk çıkarıldığını görüyoruz. Çin’de madencilere getirilen yasakları pozitif bir gelişme olarak görüyoruz. Madencilik dağılımı dünyaya daha olumlu şekilde yayılmaya başladı. Buna ABD de dahil. Kripto para evrenindeki yatırımcılar, orta ve uzun vadeli olarak düşünüyorlar genelde. Bu yüzden volatiliten fazla korkmaya gerek duymuyorlar”

Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler Borsası SEC, 2017’den bu yana yapılan tüm Bitcoin ETF başvurularını reddetti. Şu anda 3 Bitcoin ETF başvurusunun karar aşaması ise uzatılmış durumda ve beklemede… Uzmanlar SEC’nin 2021 sonu ya da 2022’nin başında ETF taleplerini kabul edeceğini öngörüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl