Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Grayscale, Digital Large Cap fonuna ADA’yı da ekledi

Kripto para odaklı en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale, Cardano blok zincirinin token'ı olan ADA'yı Digital Large Cap Fonu’na ekledi. Grayscale yaptığı açıklamada, fonun içindeki bazı bileşenlerin satıldığını ve buradan elde edilen gelirle ADA satın alındığını duyurdu.

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan Grayscale, Digital Large Cap Fonu’na ADA’yı da ekledi. Yönetimi altında 500 milyon dolar değerden fazla varlık bulunduran fon, her çeyrekte Grayscale tarafından çeşitli müdahalelerle dengeleniyor.

Geçtiğimiz çeyrekte bu müdahale fona Chainlink’in eklenmesiyle yapılmıştı. Bu sayede, SEC tarafından dava açıldıktan sonra fondan çıkarılan XRP‘nin boşluğu da doldurulmuştu.

Bitcoin ve Ethereum’un ardından 3. büyük varlık

Şirketten paylaşılan tabloya göre ADA, yüzde 4.26’lık oranla Bitcoin ve Ethereum’un ardından fondaki en büyük varlık oldu. Fonda Bitcoin yüzde 67.47, Ethereum yüzde 25.39, Bitcoin Cash yüzde 1.03, Litecoin yüzde 0.99 ve Chainlink de yüzde 0.86 orana sahip.

Grayscale’de mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı olan Edward McGee konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

“Digital Large Cap Fonu’na Cardano’yu dahil ettiğimiz için mutluyuz. Tüm dijital varlık piyasasının yüzde 70’ini oluştuan varlıklardan oluşan fonumuzda ADA’nın da olması çok önemli. Dijital varlıklar portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için çok ciddi fırsatlar sunuyor. Biz Grayscale olarak regüle edilmiş şekilde dijital paraları müşterilerimize açtığımız için mutluyuz”

Bu sene yüzde 600’lık bir yükseliş kaydeden ADA, şu anda yaklaşık 1.35 dolardan işlem görüyor. Grayscale, Ocak ayının hemen başında, SEC’nin Ripple’a açtığı dava sebebiyle XRP’yi fondan çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl