Finansal sorun yaşayan Grayscale’de ETH fonunda da rekor indirim!

Gemini borsasıyla sorun yaşayan ve kripto paralardaki düşüşlerden çok kötü etkilenen Grayscale şirketinin Ethereum fonu ETHE, GBTC gibi rekor seviyede indirimli fiyattan satılıyor.

Kripto paralarda yaşanan uzun soluklu ve yıpratıcı düşüşlerden en kötü etkilenen şirketlerden biri de Grayscale olurken, kripto fon firmasının en çok ilgi gören fonlarından biri olan Grayscale Ethereum Trust (ETHE), çok ciddi bir indirime girmiş durumda…

Çıktığından beri en düşük fiyat

Bilindiği üzere Grayscale’in, özellikle kurumsal yatırımcılara kripto para yatırımı şansı veren bu fonları, ilgi arttıkça fazla prim ile fiyatlanıyorlar. Ancak aynı ilgide ters bir durum olunca fiyat, kripto paranın normal fiyatına göre düşebiliyor. İşte ETHE fonu da şu anda Ethereum fiyatına göre yüzde 60 indirimle satılıyor. ETHE fiyatı şu anda, oluşturulduğu günden bu yana gördüğü en düşük seviyede yer alıyor.

Aralık ayında yüzde 33 daha düştü

Ethereum’daki Merge güncellemesiyle birlikte hızlı bir yükseliş yaşayan ETHE’nin prim fiyatı, Ekim ayı itibariyle ise düşmeye başladı. Özellikle FTX’in çöküşünün ETHE üzerinde büyük etkisi oldu. 2022’nin son ayı olan aralık başında, ETHE fiyatı eksi %45 indirimdeyken, bu oran ay sonu eksi %60’a çıktı.

ETHE gibi rekor seviyede indirimle satılan GBTC’deki eksi prim oranı ise şu anda yaklaşık %48 civarında..

Grayscale fonlarının şu anki prim seviyeleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl