Grayscale CEO’su vadeli Ether ETF başvurusunu neden çektiklerini açıkladı

Bitcoin spot ETF satışlarıyla çok konuşulan ancak geçen hafta ilk kez bu fonuna yatırım da alan Grayscale şirketinde CEO Michael Sonnenshein konuştu. Katıldığı bir konferansta, Ether vadeli ETF başvurularını neden geri çektiklerini açıklayan Sonnenshein, "Biz şu an için spot ürünlere odaklanmaya karar verdik. Vadeli ürünümüzü geri çekmemizin sebebi, piyasada benzer birçok ürünün de olmasıydı" dedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) daha önce yaptığı Ether vadeli ETF başvurusunu salı günü geri çeken Grayscale şirketinde, CEO Michael Sonnenshein bu konuya açıklık getirdi.

Londra’da Financial Times’ın düzenlediği bir konferansta konuşan Sonnenshein spot ürünlere odaklanacaklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Ether vadeli ETF başvurumuzu geri çektik. Çünkü bu dönemde spot ürünlere odaklanacağız. Enerjimizi bu yönde kullanmak istiyoruz. Aslında bu bizim DNA’mızda var. Geri çekme sebeplerimizden bir tanesi de benzer ürünlerin piyasada olması… Bazen bir ürün için başvuru yaparsınız ama bu durum, o ürünün piyasaya gireceği anlamına gelmeyebilir”

“SEC’nin kararı konusunda iyimserim”

Ethereum spot ETF’leriyle ilgili sorularn soruyu da cevaplandıran Grayscale CEO’su, “Grayscale Ethereum Fonu şu anda da zaten SEC’ye gerekli bildirimleri yapan bir şirket konumunda… Biz her zaman regülatörleri, kriptoya çekme konusunda adım atan şeffaf bir şirket olduk. Ethereum ETF’leriyle ilgili ne düşünüyorlar bilmiyorum ama SEC’nin yatırımcılar için doğru olanı yapacağına inanıyorum. Bu konuda iyimserim” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl