Bitcoin yükselişi Grayscale GBTC fonunu da rahatlattı: Yüzde 12 yükseliş

Gemini borsasının ultimatom verdiği Digital Currency Group'a ait olan Grayscale şirketinin GBTC hisseleri önemli bir yükseliş kaydetti.

Geçtiğimiz ay yüzde 50’ye yakın eksi primle satılan ve Grayscale şirketinin de ciddi bir finansal tıkanıklık içine girmesine neden olan GBTC hisseleri, Bitcoin’in 17 bin doların üzerine çıkmasıyla az da olsa rahat bir nefes aldı. Grayscale’in Bitcoin fonu %12’lik yükseliş yaşadı.

Winklevoss’un süresi doldu!

Hatırlanacağı üzere Gemini borsasının kurucularından olan Winklevoss ikizlerinden Cameron Winklevoss, kısa süre önce DCG CEO’su Barry Silbert’a 900 milyon dolarlık ödeme konusunda bir çözüm bulması için 8 Ocak gününe kadar süre vermişti. 9 Ocak günü gelen GBTC yükselişi Grayscale’i az da olsa rahatlattı ancak Winklevoss’un da nasıl bir karşılık vereceği ya da taraflar arasında anlaşma sağlanıp sağlanmadığı ultimatomun üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hala bilinmiyor.

1 yıldan bu yana günlük en büyük yükseliş

Dünyanın en büyük Bitcoin fonu konumundaki GBTC’deki yüzde 12’lik yükseliş, Şubat 2022’den bu yana 24 saatte yaşanan en büyük yükseliş olarak da kayıtlara geçti.

Kripto endüstrisi içinde DCG şirketinin iştirakleri olan Genesis ve Grayscale’in iflas başvurusunda bulunma ihtimalleri bir süredir konuşuluyor ancak taraflardan bu zamana kadar buna yönelik bir adım atılmış değil.

Grayscale şirketi geçtiğimiz sene SEC’ye bir Bitcoin ETF başvurusu da yapmış ve ret cevabı almıştı. Şirket daha sonra SEC’yi dava etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl