Grayscale’e GBTC davası açıldı: “Ödemeleri yapın, ücretleri düşürün”

SEC engeli nedeniyle GTBC ürününü bir türlü borsa yatırım fonuna çeviremeyen ve son krizlerle birlikte finansal açıdan iyice zor duruma düşen Grayscale şirketine, Fir Tree adlı hedge fon firması tarafından dava açıldı. Fir Tree, Grayscale'den GBTC'yi daha iyi yönetmesi için işlem ücretlerini indirmesini ve ödemeleri açmasını talep ediyor.

grayscale

Fir Tree Capital şirketi, kripto fon yatırım firması Grayscale’e GBTC ürünü konusunda dava açtı. Bloomberg’in Delaware bölgesi mahkemesinden aldığı bilgilere göre; hedge fon şirketi muhtemel bir kötü yönetim konusunda Grayscale’den çeşitli bilgiler talep ediyor.

Fir Tree, elde edeceği bilgiler sayesinde Grayscale’in, GBTC konusunda ortaya çıkardığı büyük prim indirimi sorununu çözebileceğini belirtiyor. Şirket, Grayscale’den özellikle işlem ücretlerinde indirime gitmesini ve ödemeleri tekrardan açmasını talep ediyor. Dava dosyasında ayrıca Grayscale yatırımcılarının da bu yönetim politikasından ötürü ciddi şekilde zarar gördükleri belirtiliyor.

“Uzun dönemli en iyi yönetim bu”

Grayscale şirketinin bir sözcüsü tarafından The Block’a verilen demeçte ise ETF vurgusu yapıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

“Grayscale Bitcoin Fonu’nu (GBTC) 2013 yılında başlattığımızda kurumsal şirketlere Bitcoin’i sunma amacının yanında bir ETF hedefimiz de vardı. Hissedarlar ve yatırımcıların her fikrini saygı duyuyoruz. Ürünlerin yönetim şeklini onlarla her zmaan tartışmaya hazırız. GBTC’yi ETF’e dönüştürme konusunda %100 kararlıyız ve hedefimiz bu. GBTC için uzun dönemli en iyi yöntim şeklinin bu olduğuna inanıyoruz”

Grayscale, Digital Currency Group’un (DCG) bir alt şirketi konumunda… DCG’nin başka bir alt şirketi olan Genesis, geçtiğimiz ay FTX borsasının iflasından ciddi şekilde etkilenmiş ve platformdan çekim işlemlerini durdurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl