Grayscale’de Ether ETF kararına günler kala beklenmeyen istifa

Grayscale şirketinin CEO'su Michael Sonnenshein görevinden ayrıldı. Kripto fon yönetim şirketi Sonneshein'ın yerine ise Goldman Sachs yöneticisi olan Peter Mintzberg'de karar kıldı.

Özellikle son 1 senede kripto dünyasının en çok konuştuğu şirketlerden biri olan Grayscale’de beklenmeyen bir istifa gerçekleşti. 2014 yılından bu yana şirkette çalışan ve 2021’in başlarında da CEO’luk koltuğuna oturan Michael Sonnenshein, görevinden ayrıldı. Haberi ABD medyasından Bloomberg ve Wall Street Journal verdi.

Sonnenshein’ın yerine ise, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ta varlık yönetiminden sorumlu olan Peter Mintzberg getirilecek.

X hesabından da duyurdu

Michael Sonnenshein ile haberlerin ardından X hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Grayscale’den büyük bir şükran duygusu ile ayrılıyorum. Bana güvendiği için Barry Silbert’a teşekkür ederim. Ekibe de ayrıca teşekkür ederim. Harika işler başardık. Aya kadar yükselmeye devam edeceğiz”

İstifa haberinin, SEC’nin, Ether ETF’leriyle ilgili vereceği kritik karara günler kala gelmesi de dikkat çekti. SEC, bu hafta Van Eck ve ARK Invest’in Ether spot ETF başvurularıyla ilgili son kararını verecek. Grayscale Ether ETF’iyle ilgili son karar ise 18 Haziran’a kadar verilmek zorunda…

Grayscale’den ise, Sonneshein’ın istifası ile ilgili bir açıklama henüz gelmedi. Sonnenshein ve Grayscale şirketi, son dönemde Bitcoin spot ETF’lerinde, istenen yatırımların alınamaması ve yatırımcıların büyük bölümünün BlackRock ile Fidelity’yi tercih etmesinden ötürü eleştiri alıyordu. Grayscale şirketi, Bitcoin spot ETF’lerinde en pahalı işlem ücretlerine sahip olan firma olarak ön plandaydı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl