Grayscale’den çok önemli ETF adımı: Küresel ETF yöneticisi resmen açıklandı

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan ve birçok kurumsal şirketin kripto para fonlarına yatırım yaptığı Grayscale, ses getirecek önemli bir ismi bünyesine kattı. 20 yıllık ETF tecrübesi olan David LaValle, küresel ETF yöneticisi olarak Grayscale şirketine katıldı.

grayscale

Bitcoin ETF’inin kabulü konusunda yöneticilerinin düzenli olarak olumlu açıklamalar yaptığı Grayscale şirketi, bu anlamda önemli bir adım attı. Birçok şirkette yöneticilik yapmış ve endeks sağlayıcısı şirket Alerian’ın eski CEO’su olan David LaValle, Grayscale’de küresel ETF yöneticisi oldu. LaValle, direkt olarak CEO Michael Sonnenshein’a bağlı olacak.

“ETF’ler konusundaki kararlılığımız yüzde 100”

Konuyla ilgili konuşan CEO Michael Sonnenshein ise ürünlerini ETF’e dönüştürme konusunda istekli olduklarını yineledi ve şunları söyledi:

“Grayscale, içinde GBTC’nin de olduğu yatırım ürünlerini ETF’lere dönüştürme konusunda yüzde 100 kararlıdır. Dave, ETF dünyasında öncü bir liderdir ve ETF ekosisteminin, ürün geliştirme, dağıtım, regülasyonlar, trade ve sermaye piyasaları gibi kritik bileşenlerine sonuna kadar hakimdir. ETF’lere dönüşüm konusundaki hızımızı artıracaktır. Onun gibi bir ismi Grayscale bünyesine kattığım için daha heyecanlı olamazdım. Hatta sadece Grayscale değil, tüm dijital varlık ekosistemine katıldığı için desek daha iyi olur”

“Dijital varlık devriminde yer almak heyecan verici”

Grayscale’e attığı imza ile büyük ses getiren LaValle ise, yatırımcı taleplerinin artık eskiye göre değiştiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Yatırımcı tercihlerinde artık temel bir değişim söz konusu. Bu değişim varlık yönetim endüstrisini de ciddi şekilde etkiliyor. Michael ve Grayscale ekibiyle çalışacağım ve dijital varlık devriminde yer alarak tecrübemi daha da genişleteceğim için tabii ki heyecanlıyım. Grayscale, dijital varlık alanında rakipsiz bir şirket ve dijital para tabanlı olan hem tek hem de çeşitli fonlar için yatırımcı talebini karşılama konusunda birlikte çalışacak olmak, hatta bunu yaparken dijital para tabanlı ETF’lerin geleceğini şekillendirmek ve geliştirmek mutluluk verici… “

Grayscale’e katılmadan önce David LaValle, Alerian ve S-Network’te CEO olarak görev almıştı. Finansal hizmetler dünyasında 20 yıldan fazla tecrübesi bulunan LaVelle, özellikle ETF’ler konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesiyle biliniyor. Daha önce SPDR ETF Sermaye Piyasaları ABD Başkanı olmasının yanında LaVelle, State Street Global Advisors’ta kıdemli liderlik ekibinin bir üyesi olarak görev yapmıştı.

GBTC için BNY Mellon ile anlaşmışlardı

ETF’ler konusunda ne kadar istekli olduğu bilinen Grayscale şirketi de, Bitcoin yatırım ürünü olan GBTC’nin, fon yönetimini Ekim ayı itibariyle ABD’nin 237 yıllık dev bankası BNY Mellon’a devredeceğini açıklamıştı. Grayscale’in böyle bir anlaşma yapmasının sebebi ise GBTC’nin ETF’e dönüştürülme plânları olması…

Grayscale CEO’su Sonnenshein da henüz birkaç hafta önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin ETF onayının sadece zaman meselesi olduğunu düşündüğünü söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl