Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Grayscale’in ana şirketi, ETC fonundan 50 milyon dolarlık alım yapacak

Risk sermayesi ve dijital para yatırım şirketi olan Digital Currency Group (DCG), Grayscale'in Ethereum Classic fonundan 50 milyon dolarlık hisse alımı yapmayı hedeflediğini duyurdu. DCG, aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para varlık yönetim şirketi olarak görülen Grayscale'in de sahibi konumunda...

Kripto paralar hakkındaki yorumlarlıyla ses getiren Barry Silbert’ın kurucusu ve CEO’su olduğu DCG, bir alt şirketi olan Grayscale’in Ethereum Classic fonundan 50 milyon dolarlık hisse alımı yapma kararını açıkladı.

DCG’den yapılan açıklamada, alımın şirketin nakit rezervleriyle yapılacağı, ve bunun herhangi bir zamanda, herhangi bir miktarda, daha sonra değiştirilme hakkı şirkette olacak şekilde yapılabileceği belirtildi. Şirket alım yapılacağı dönemde; fiyat, piyasa durumu ve şirketin nakit para seviyesi gibi birçok faktörün de göz önünde bulundurulacağını duyurdu.

“Yüzde 99’u aşırı fiyatlandı” dedi, Dogecoin’i sert eleştiri

50 milyon dolarlık alım yapmayı düşünen DCG’nin CEO’su Silbert, geçtiğimiz günlerde, kripto paraların yüzde 99’unun aşırı fiyatlanmış olduğunu söylemişti. Silbert, bir kaç hafta önce de Dogecoin hakkında sert eleştirilerde bulunmuş ve bu kripto paranın topluluğundan sert tepki almıştı.

DCG’nin sahibi olduğu Grayscale şirketi, yaklaşık 35 milyar dolarlık değerle, dünyanın en büyük kripto para varlık yönetim şirketi olarak görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl