‘Tarihteki en büyük Bitcoin boğa koşusunun başlangıcında olabiliriz’

Mati Greenspan, Bitcoin için iyi zamanların geri geldiğini düşünüyor. Greenspan'a göre büyük bir boğa koşusunun başlangıcında olabiliriz.

Ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, Bitcoin’in büyük bir fiyat rallisinin başlangıcında olabileceğimizi düşünüyor.

Hafta sonu yaşadığı yüzde 3’lük bir düşüşe rağmen lider kripto para birimi haftaya güçlü bir başlangıç yaparak 300 dolar yükselmişti ve şu anda 7.700 doların üzerinde yer alıyor. Ancak boğalar Bitcoin’in 8 bin dolara çıkmasını umut ediyorlar.

Bu fiyat sıçraması G20’den gelen olumlu haberlerin yanı sıra BlackRock’tan gelen net sinyallerin ardından yaşandı. G20 dün kripto paralara yeşil ışık yakarak yalnızca yasadışı mali faaliyetlerde kullanımına karşı dikkatli bir gözlem çağrısında bulundu.

Bu olumlu sinyallere dayanarak, eToro’da kıdemli piyasa analisti olan Mati Greenspan, Bitcoin için iyi zamanların geri geldiğini düşünüyor. Greenspan, Bitcoin ile alakalı paylaştığı bir tweet’te, “Tarihteki en büyük boğa koşusunun başlangıcında olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Eğer böyle bir durum gerçekleşirse Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Bitcoin şu ana kadarki en yüksek seviyesine 2017 Aralık’ın ortasında ulaşmıştı. 2018’in başından bu yana BTC’nin fiyatı yüzde 60’tan fazla düşüş yaşadı. Bu ayı döngüsü içerisindeyken 6 bin doların dahi altına düşmüştü.

Son zamanlarda kripto para piyasasındaki tartışmaların çoğu, büyük para oyuncularının sektöre girmesi etrafında dönüyor. Pek çok analist, kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesinin muhtemel bir boğa hareketiyle sonuçlanacağına inanıyor.

Capco’dan Romal Almazo, bu konuyla ilgili olarak büyük oyuncuların piyasaya girmelerine dair herhangi bir işaretin büyük etki yaratacağını söyledi. Almazo bu noktadan birkaç yıl uzakta bulunduğumuzu düşündüğünü belirterek şu anda kendisinin keşif aşaması olarak adlandırdığı bir durumda olduğumuzu belirtti.

Almazo ayrıca, düzenleyici netliğin olmayışının ve saklama araçlarının bulunmamasının büyük oyuncuların hala piyasadan uzak durmalarının nedenlerinin bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

→ ‘ABD HÜKÜMETİ İRANLILARIN BİTCOİN’LERİNE EL KOYUYOR’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl