Güney Koreli bakan, New York’ta LUNA’yı görüştü

Özellikle Terra LUNA konusunda yoğun bir soruşturma dönemi içindeki Güney Kore'de adalet bakanı olan Han Dong-hoon, New York'ta ABD'li savcılık yetkilileriyle görüştü. Yapılan resmi açıklamada, kripto paraları ve özellikle Terra LUNA konusunu da içeren finansal suçlar konusunda işbirliği yapılması yönünde adımlar atıldığı belirtildi.

Kısa süre önce Güney Koreli birçok yetkilinin, ABD’yi finansal suçlar konusunda işbirliği yapmak üzere ziyaret edeceğinin açıklanmasından sonra, resmi düzeyde önemli bir toplantı yapıldı. Güney Kore Adalet Bakanı Han Dong-hoon, ABD’li yetkililerle bir araya geldi.

Terra LUNA konusunda da iş birliği

Güney Kore medyasından Yonhap’in haberine göre; New York Güney bölge Savcılığı’na bağlı olan Menkul Kıymetler ve Emtialar Görev Gücü yetkilileriyle bir toplantı yapan Han ve ekibi, Terra LUNA konusunda da işbirliği yapılacağını açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre, hem Seul hem de New York Güney Bölge Savcılığı arasında içinde Terra LUNA konusunun da bulunduğu finansal suçlar konularında bilgi paylaşımı yapılacak.

Terra LUNA çöküşüyle alakalı olarak dünyada sayıca en çok mağdurun Güney Kore’de olduğu tahmin ediliyor ve ülkede sadece bu konuyla alakalı birden fazla soruşturma yürütülüyor. Hatta bu soruşturmalar kapsamında bazı Terraform Labs şirket çalışanları için de yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti.

Öte yandan ABD’de de, Terra LUNA’nın pazarlanma dönemiyle alakalı olarak Do Kwon’u da kapsayan bir çalışma yürütülüyor.

Henüz kişisel olarak bir “zorla getirilme” kararı çıkarılmayan Do Kwon ise kış aylarında Singapur’a yerleşmişti ve hala burada olduğu düşünülüyor. Kwon kısa süre önce Twitter hesabını da, dışarıdan görünüme kapamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl