Güney Koreli Bitcoin borsalarının %97’si iflas tehdidi ile karşı karşıya

Çoğu yeterli işlem hacmi oluşturmada başarısız olan Güney Koreli kripto para borsalarının yüzde 97'sinin iflas tehdidi ile karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Güney Kore’nin en çok bilinen iş dünyası ve finans dergilerinden biri olan Business Korea’de yer alan habere göre, Güney Kore’nin bir zamanlar başarıyla büyüyen kripto para ekonomisi dramatik bir düşüş sürecine girdi. Haberde, Güney Koreli kripto para borsalarının yüzde 97’sinin iflas tehdidi ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Business Korea, küresel olarak en büyük ilk 100’de ülkenin kripto para borsalarından sadece beş ya da altısının yer aldığını ve çoğunun ciro oluşturmada başarısız olduğunu kaydetti. Bu durumun Güney Kore’deki kripto para sektörü üzerinde olumsuz etki yaratmaya başladığı, Güney Koreli kripto para girişimlerinin giderek daha fazla yurt dışında listelenme arayışında olduğu ifade ediliyor. Ülkedeki borsaların düşük işlem hacimleri, bu şirketlerin yerel borsalarda yer almaktan kaçınmasına yol açıyor.

İflas tehlikesi, son dönemde bazı borsaların kapanması sonucunu doğurdu. Örneğin finansal zorlukların üstesinden gelemeyen Prixbit, 9 Ağustos itibari ile faaliyetlerini sona erdirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl