Güney Kore, Bitcoin borsalarını yasaklamaya hazırlanıyor

Kanun yapıcıların “aldatıcı” olarak eleştirmesi nedeniyle Güney Kore hükümeti, Bitcoin borsalarına bir yasak getirmeyi düşünüyor. Yerel basından Hankyung’un haberine göre hükümet Çin’e benzer bir yöntemle yerel borsaların yasa dışı olduğunu beyan edecek yasa değişiklikleri planlıyor. Haberde, bir resmi yetkilinin ağzından aktarılan açıklamada şöyle deniyor: “Sanal para ticaretini insanları dolandıran aldatıcı bir araç olarak değerlendirip yerel borsalarda işlem yapılmasının yasaklanmasını aktif şekilde düşünüyoruz.” Son haftalarda Güney Kore otoriteleri, Bitcoin’e karşı birtakım düzenleyici adımlar attılar. ICO’lar konusunda tam bir yasak başlatıldı. Bunun...

Kanun yapıcıların “aldatıcı” olarak eleştirmesi nedeniyle Güney Kore hükümeti, Bitcoin borsalarına bir yasak getirmeyi düşünüyor.

Yerel basından Hankyung’un haberine göre hükümet Çin’e benzer bir yöntemle yerel borsaların yasa dışı olduğunu beyan edecek yasa değişiklikleri planlıyor.

Haberde, bir resmi yetkilinin ağzından aktarılan açıklamada şöyle deniyor:

“Sanal para ticaretini insanları dolandıran aldatıcı bir araç olarak değerlendirip yerel borsalarda işlem yapılmasının yasaklanmasını aktif şekilde düşünüyoruz.”

Son haftalarda Güney Kore otoriteleri, Bitcoin’e karşı birtakım düzenleyici adımlar attılar. ICO’lar konusunda tam bir yasak başlatıldı. Bunun yanı sıra kripto para birimlerinin gelecekte gelir vergisine tabii olacağı ileri sürüldü. Ek olarak hükümet, vatandaşların borsalar üzerinde gerçek kimliğine bağlı tek bir hesabı olması gerektiğini bildirdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl