Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Güney Kore, Ethereum’un güç merkezine dönüşüyor

Dünyanın ikinci büyük Ethereum takas pazarı olan Güney Kore, hızla artan sayıda yerli projeler ve topluluklarla Ethereum’un güç merkezi haline geliyor. Şaşırtıcı olmayan bir biçimde Güney Kore, 21 Eylül’de toplam Bitcoin ticaret hacminde Çin’i geride bıraktı. Bu hafta başlarında tarihteki en büyük Ethereum toplantısı; Casper, Plasma ve OmiseGo temsilcileri ve konuşmacılarıyla Seul’de gerçekleştirildi. Etkinliğe Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı araştırmacısı Karl Floersch ve OmiseGo Genel Müdürü Vansa Chatikavanj gibi sektörden nüfuzlu kişiler katıldı. Toplantıya 800 kişi iştirak etti....

Dünyanın ikinci büyük Ethereum takas pazarı olan Güney Kore, hızla artan sayıda yerli projeler ve topluluklarla Ethereum’un güç merkezi haline geliyor.

Şaşırtıcı olmayan bir biçimde Güney Kore, 21 Eylül’de toplam Bitcoin ticaret hacminde Çin’i geride bıraktı.

Bu hafta başlarında tarihteki en büyük Ethereum toplantısı; Casper, Plasma ve OmiseGo temsilcileri ve konuşmacılarıyla Seul’de gerçekleştirildi. Etkinliğe Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı araştırmacısı Karl Floersch ve OmiseGo Genel Müdürü Vansa Chatikavanj gibi sektörden nüfuzlu kişiler katıldı. Toplantıya 800 kişi iştirak etti.

Güney Kore’nin içerideki ICO’ları yasaklaması minimal bir etken

Güney Kore hükümeti, 29 Eylül’de ICO’larla ilgili yasak planını açıkladı. ICO endüstrisi Ethereum için önemli bir pazar olduğundan birçok yatırımcı panikle Ether’lerini sattı ve sonunda Ether fiyatı yüzde 8’den fazla düşüş gösterdi.

Ancak Ethereum fiyatı bu düşüşün ardından hızla toparlandı.

Spekülatif yatırımcılar

Güney Kore Ethereum pazarındaki yatırımcıların çoğunluğu spekülatif yatırımcılar… Bu nedenle Ethereum fiyatında düşüşe neden olabilecek hareketlerden büyük ölçüde etkileniyorlar. Yatırımcıların oldukça bir kısmı ise Ethereum’un adem-i merkeziyetçi uygulamaları için bir teknoloji ve altyapı destekçisi konumunda.

Şu anda Ethereum’un en büyük pazarı ICO’lar. Önümüzdeki yıllarda merkezi olmayan uygulamaların performansının Ethereum’un piyasa değeri için önemli bir faktör olarak gelişeceği muhtemel.

Öte yandan Güney Kore’de Ethereum’a yönelik destek ve heyecan orta vadede de devam ederse Güney Kore’nin Ethereum’un güç merkezine dönüşmesi yüksek ihtimal.

Son olarak Güney Kore’li bir finans yayınına röportaj veren Buterin, Ethereum’la ilgili olarak şu cümleleri kurdu:

“Ethereum’un pek çok endüstriye faydası olduğunu söyleyebilirim. Finans, kimlik, tedarik zinciri takibi, sağlık bakımı, enerji ve daha birçok alanda uygulamalar var. Bu, Ethereum’un bilinçli olarak genel amaçlı bir programlama platformu şeklinde tasarlanması sonucunda ortaya çıktı.”

Kaynak: CoinTelegraph

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl