Güney Kore, ICO’ları yasallaştıracak tasarı üzerinde çalışıyor

Bir grup Güney Koreli yasa yapıcı, ICO ve dijital para birimleri faaliyetleri başlatmayı yasallaştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

CoinTelegraph’ın The Korea Times’tan aktardığı habere göre bir grup Güney Koreli yasa yapıcı, ICO ve dijital para birimleri faaliyetleri başlatmayı yasallaştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

İktidardaki Demokratik Parti’den Hong Eui-rak, tasarıyı desteklemek ve bu yıl onaylatmak için 10 diğer yasa yapıcıyla birlikte harekete öncülük ediyor.

Hong, Çarşamba günü Kore meclisinde ICO’lar ve Blockchain teknolojisiyle ilgili bir forumda yaptığı konuşmada, tasarının hükümetin denetimi altında ICO’ları yasallaştırmayı hedeflediğini söyledi. Hong, ayrıca temel amacın mevzuat konusunda Blockchain‘le ilgili işletmelerin karşılaştığı belirsizlikleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmak olduğunu ifade etti.

Hazırlanan yasa tasarısına göre kamu kurumları ve araştırma merkezleri tarafından başlatılan ICO’lar, Finansal Hizmetleri Komisyonu ile Bilim ve İletişim Bakanlığı tarafından sıkı bir denetime tabii olacak.

Bir başka siyasetçi Chung Sye-kyun ise meclisteki konuşmasında milletvekillerinin dijital paralar ve Blockchain teknolojisini çevreleyen siyasi belirsizlikleri ortadan kaldırmaya yönelik rolünün altını çizdi:

“Blockchain ve kripto paralar çeşitli kamu sektörlerinde insanların yararına kullanılabilir. Potansiyelleri göz önüne alındığında karşılaştıkları politik belirsizliklerin azaltılmasına yardımcı olmak için çalışmamız gerekiyor.”

Güney Kore, geçtiğimiz yıl ülke çapında ICO’ları yasaklama kararı almış ve bu yasak kripto para piyasalarını olumsuz etkilemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl