Güney Kore, ICO yasağını kaldırmaya hazırlanıyor

The Korea Times'a göre Güney Kore hükümeti ICO'lar konusundaki yasağı kaldırarak belirli koşullar çerçevesinde token satışına izin verecek.

Güney Kore’nin en büyük gazetelerinden biri olan The Korea Times’a göre Güney Kore hükümeti ICO’lar konusundaki yasağı kaldırarak belirli koşullar çerçevesinde token satışına izin verecek.

The Korea Times’a konuşan Güney Kore hükümetinden bilinen bir kaynak, “Finansal otoriteler, belrli şartlar yerine getirildiğinde Kore’de ICO’lara izin verecek bir plan hakkında ülkenin vergi dairesi, adalet bakanlığı ve diğer ilgili devlet daireleriyle görüşüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl Güney Kore hükümeti, yerel ICO’lara yasak getirerek yerli yatırımcıların ülke içindeki ICO’lara yatırım yapmasına izin vermemişti. Güney Kore’nin ICO yasağı haberinin piyasalar üzerinde de oldukça olumsuz etkileri olmuştu. Sonuç olarak Güney Kore’nin bu kararıyla girişimciler İsviçre gibi kripto para işletmeleri ve ICO projeleri için dost yasal düzenlemeler sunan ülkelere kaymıştı.

Bu arada geçtiğimiz ay, KakaoTalk, KakaoTaxi ve KakaoPay ile ülkenin en çok kullanılan mesajlaşma platformu, taksi hizmeti ve finans uygulamasına imza atan Güney Kore’nin en büyük internet şirketi Kakao, bu ay 12 bin tüccar ve milyonlarca kullanıcının bir ödeme yöntemi olarak kripto paraları kullanmalarını sağlamak için KakaoPay’e Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları entegre etmeyi planlıyor.

Kakao aynı zamanda Binance Coin gibi bir kripto paranın da piyasaya sürülebileceğini ima etti. Ancak Kakao yöneticileri, Güney Kore’deki ICO yasağı nedeniyle ICO’yu ülke dışında yürüteceklerini söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl