Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’in ardından Güney Kore de ICO’ları yasakladı

Yerel haber kaynaklarına göre Çin’in ardından Güney Kore hükümeti de ICO’ları yasakladı. News1 Kore ve JoongAng’da yer alan haberlerde, yasağın amacının yatırımcıları dolandırılmaktan korumak olduğu kaydedildi. Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu Başkan Yardımcısı Kim Yong-bum, konuyla ilgili olarak, “Dolandırılma riskindeki artıştan endişe duyuyoruz. ICO’ların her biçimde yasaklanması bekleniyor.” dedi. Ancak bu yasağın kapsamı konusunda bir kafa karışıklığı mevcut. Bazı haber kaynakları her türlü ICO’nun yasaklandığını belirtirken bazılarıysa yasağın yalnızca yeni açılan ICO’lar için geçerli olduğunu yazdı. Çin’in ICO’ları yasaklamasının ardından Güney...

Yerel haber kaynaklarına göre Çin’in ardından Güney Kore hükümeti de ICO’ları yasakladı.

News1 Kore ve JoongAng’da yer alan haberlerde, yasağın amacının yatırımcıları dolandırılmaktan korumak olduğu kaydedildi.

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu Başkan Yardımcısı Kim Yong-bum, konuyla ilgili olarak, “Dolandırılma riskindeki artıştan endişe duyuyoruz. ICO’ların her biçimde yasaklanması bekleniyor.” dedi.

Ancak bu yasağın kapsamı konusunda bir kafa karışıklığı mevcut. Bazı haber kaynakları her türlü ICO’nun yasaklandığını belirtirken bazılarıysa yasağın yalnızca yeni açılan ICO’lar için geçerli olduğunu yazdı.

Çin’in ICO’ları yasaklamasının ardından Güney Kore‘nin de buna paralel bir karar alması, piyasada yasağın kapsamına göre önemli etkiler yaratabilir.

Kore, Çin’in ICO yasağının ardından oluşan boşluktan en çok yararlanacak pazarlardan biri olarak görüldü ve ülkenin en popüler mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz günlerde 100 ‘den fazla altcoin’i listeleyecek bir borsa oluşturduklarını açıkladı.

Alınan bu kararın, özellikle Ethereum’u kısa vadeli olarak aşağı yönlü baskılaması bekleniyor. Bununla birlikte piyasalar Çin’den gelen ağır kararlara karşı koymadaki yeteneğini zaten gösterdi. Bu nedenle yatırımcıların, piyasanın bu fırtınaya da sonuna kadar dayanacağına inanmaları için yeterince sebepleri var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl