E-ticaret devi, 12 ayrı kripto parayı kabul edecek

Güney Kore'nin en büyük e-ticaret platformlarından biri aralarında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin'de bulunduğu 12 ayrı kripto parayı kabul edecek.

Güney Kore’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan ve daha çok Wemepu olarak bilinen WeMakepRice, ülkenin en büyük kripto para borsası Bithumb ile işbirliği içinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin‘in de dahil olduğu 12 ayrı kripto para birimini sisteme entegre edecek.

Entegrasyonun tamamlanmasının ardından WeMakePrice kullanıcıları, kripto para birimlerini kullanarak alışveriş yapabilecekler.

Entegrasyon, Bithumb ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilse de kullanıcıların WeMakePrice üzerinde kripto para kullanabilmek için Bithumb’a kaydolmaları gerekmiyor.

Şirketin sözcüsü konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kripto para birmilerini entegre etmek, müşterilerimiz için ödemeleri daha kolay hale getirme girişimizin bir parçasıdır. Mobil fintech uygulamalarını, puanları ve kripto para birimlerini etkili ödeme yöntemleri olarak görüyoruz.”

Artan benimseme

Dün Japonya’nın en büyük elektronik mağazaları zinciri Yamada, Bitcoin‘i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığını bildirmişti. Yamada, böylece rakibi Bic Camera ile birlikte kripto para kabul Japonya’nın önde gelen iki perakende devinden biri oldu. Ülkede bu şirketlerin yanı sıra havayolu şirketi Peach ile oteller zinciri Capsule de Bitcoin kabul ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl