Z jenerasyonu Bitcoin ve Ether’den çok XRP alıyor

Güney Kore'de yapılan bir araştırma Z jenerasyonunun en çok tercih ettiği kripto paranın XRP olduğunu gösterdi. Ülkede ayrıca 20'li yaş grubunda olanların, 30'lu yaşlarında olanlara göre çok daha az kripto yatırımı yaptığı da görülüyor.

Dünyada genç nüfusun kripto paralara yöneldiği bir gerçek ancak Güney Kore’de 30’lu yaşlarında olanların, 20’li yaşlarında olanlara göre çok daha fazla kripto para yatırımı yaptıkları ortaya çıktı.

Ülkenin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb’ın istatistiklerini inceleyen News1 Korea medya grubu önemli rakamlar elde etti. Şirketin araştırmasına göre Z jenerasyonu olarak bilinen nesil, Ether dışında kalan altcoin’lere yatırım yapıyor ve çok daha agresif bir yatırım stratejisi izliyor.

30’lu yaş grubunda olanlar ise uzun vadeli yatırıma daha fazla yöneliyor ve Bitcoin ile Ether yatırımı yapıyor. Bu yaş grubunun yüzde 28.2’si Bitcoin ile Ether’e uzun vadeli yatırımı tercih ediyor.

En çok tercih edilen XRP…

90’ların ortası ve 2010 yılına kadar olan süreçte doğan Z jenerasyonunun en çok tercih ettiği kripto paranın ise XRP olduğu görülüyor. Bu neslin yüzde 82.5’u altcoin’lere yatırım yaparken, bu grubun yüzde 21’inin tercihi ise XRP oldu.

Bilindiği üzere Güney Kore uzun yıllar altcoin yatırımlarının en çok yapıldığı ülkelerden biriydi. Hatta dünya piyasalarında olmayan ve bu ülkeye özgü olan birçok altcoin’de de önemli işlem hacmi yakalanıyordu. Ancak ülkenin regülasyonları sıkılaştırması ve yeni kurallar getirmesi birçok ortave küçük ölçekli borsanın kapanmasına yol açtı. Bu durum, bu tarz küçük çaptaki altcoin’lerin de yok olmasına neden oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl